ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում հուլիսի 27-ին երեկոյան ժամերին, 28-ին, 29-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում՝ հորդառատ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը հայտնում է, որ հուլիսի 29-ի ցերեկը, 31-ին, օգոստոսի 1-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հուլիսի 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Հանրապետության տարածքում հուլիսի 27-ի ցերեկը, 28-ին, 29-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Հուլիսի 29-ի և 31-ի ցերեկը, oգոստոսի 1-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 30-ին, 31-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հյուսիսարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը 28-ի ցերեկը կնվազի 2-5 աստիճանով։

В вечерние часы 27, 28, 29 июля в Ереване ожидаются дождь и гроза, в некоторых районах города - сильный дождь.
Как передает Арменпресс, спасательная служба МВД РА сообщает, что днем ​​29, 31 июля и вечером 1 августа в некоторых районах города возможны кратковременные дожди и грозы.
30 июля ожидается погода без дождей. Также ожидается усиление ветра во время гроз: 18-22 м/с, вечером - 17-20 м/с.
На территории республики во второй половине дня 27, 28, 29 июля в большинстве регионов временами ожидается дождь и гроза, в отдельных районах - сильный, возможен также град. Днем 29 и 31 июля, 1 августа, в некоторых регионах ожидается кратковременный дождь с грозой. В ночь с 30 на 31 июля ожидается погода без осадков. Ветер северо-восточный, скорость 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-23 м/с. В вечерние часы в Армавире, Котайке и предгорьях Арагацотна ожидается усиление ветра со скоростью 17-20 м/с. Днем 28 числа температура воздуха понизится на 2-5 градусов.