Երևանում խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել. մահացել է 3 մարդ, ևս մեկի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևան քաղաքի Դավիթ Բեկ փողոցի 45 հասցեի դիմացի ճանապարհահատվածում հուլիսի 22-ին ժամը 09։58-ի սահմաններում «Զիլ» մակնիշի ավտոմեքենան, վերջինիս վարորդի կողմից կառավարումը կորցնելու հետևանքով, բախվել է այլ մակնիշների 7 տրանսպորտային միջոցների։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով 3 հոգի մահացել է, 1 անձ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։
Դեպքի առթիվ 2024 թվականի հուլիսի 22-ին ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Քրեական վարույթով կատարվել է դեպքի վայրի, տրանսպորտային միջոցների զննություն, նշանակվել են դիակների դատաբժշկական փորձաքննություններ, միջոցներ են ձեռնարկվում պատահարի մասնակիցների ինքնությունները, ինչպես նաև ողբերգական ելքով վթարի պատճառները, հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

В Ереване произошла крупная автомобильная авария Погибли 3 человека, состояние еще одного оценивается как крайне тяжелое
В Ереване произошла крупная автомобильная авария. 22 июля около 09:58 автомобиль марки "Зил", водитель которого не справился с управлением, столкнулся с семью транспортными средствами других марок на ул.Давида Бека 45 (противоположный участок дороги).
Как передает Арменпресс со ссылкой на сообщение Следственного комитета РА, в результате дорожно-транспортного происшествия погибли 3 человека. 1 человек с телесными повреждениями доставлен в медицинский центр "Эребуни", его состояние оценивается как крайне тяжелое.
По данному делу 22 июля 2024 года в следственном отделе городского управления полиции Еревана было возбуждено уголовное дело по части второй статьи 342 УК РА.
Проведен осмотр места происшествия и транспортных средств, назначены судебно-медицинские экспертизы погибших, принимаются меры по выяснению личностей участников ДТП, а также причин и обстоятельства происшествия с трагическим исходом.