Բայդենը հայտարարել է, որ շարունակելու է մասնակցել նախագահական մրցարշավին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը տեսակոնֆերանսի ձևաչափով հանդիպում է անցկացրել համախոհների հետ, որտեղ հասկանալ է տվել, որ մտադիր չէ դուրս գալ նախագահական մրցապայքարից։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդել է CBS հեռուստաընկերությունը՝ վկայակոչելով աղբյուրների։
Նրանց խոսքով՝ հանդիպման ժամանակ Բայդենը խոստովանել է, որ վերջերս դժվարությունների է հանդիպել, սակայն ընդգծել է, որ մտադիր է շարունակել պայքարել վերընտրվելու համար և պատրաստվում է նոյեմբերին հաղթել նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին։
Ինչպես CBS-ին հայտնել է Ներկայացուցիչների պալատի աղբյուրը, 25 դեմոկրատ օրենսդիրներ առաջիկա օրերի ընթացքում մտադիր են հրապարակել ուղերձ՝ ընտրություններից Բայդենին հանելու կոչով:

Байден заявил, что продолжит участвовать в президентской гонке
Президент США Джо Байден провёл видеоконференцию со своими сторонниками, на которой дал понять, что не намерен выходить из президентской гонки.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила телекомпания CBS со ссылкой на источники.
По их словам, в ходе встречи Байден признал, что в последнее время столкнулся с трудностями, но подчеркнул, что намерен продолжать борьбу за переизбрание и готовится победить бывшего президента Дональда Трампа в ноябре.
Как сообщил CBS источник в Палате представителей, 25 законодателей-демократов намерены в ближайшие дни опубликовать послание с призывом отстранить Байдена от выборов.