Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՄՆ նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները Հայաստանի Հանրապետության կարևորագույն գործընկերներից է:
Վստահ եմ, որ այսուհետ ևս համատեղ ջանքերով կզարգացնենք մեր երկրների միջև ավելի քան երեսնամյա բազմաշերտ հարաբերությունները։
Բարձր ենք գնահատում Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցու­թյունն ու ջանքերը՝ ուղղված ինչպես Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության պահպան­մանը, այնպես էլ՝ Հայաստանում ժողովրդավարական ու տնտեսական բարեփոխումների իրականացմանը:
Հայ-ամերիկյան համագործակցությանը մեծապես նպաստում են նաև ԱՄՆ-ում բնակվող մեր հայրենակիցները, որոնք նշանակալի ավանդ ունեն երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման գործում»,- ասված է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում:

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to President of the United States of America Joe Biden on the National holiday - Independence Day.
“The United States of America is one of the most important partners of the Republic of Armenia.
I am confident that with joint efforts we will develop more than thirty years of multi-layered relations between our countries.
We highly appreciate the continued support and efforts of the United States aimed both at maintaining peace and stability in the South Caucasus and at implementing democratic and economic reforms in Armenia.
Armenian-American cooperation is also greatly facilitated by our compatriots living in the United States, who have made a significant contribution to strengthening friendship between the two peoples.”