Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՄՆ նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները Հայաստանի Հանրապետության կարևորագույն գործընկերներից է:
Վստահ եմ, որ այսուհետ ևս համատեղ ջանքերով կզարգացնենք մեր երկրների միջև ավելի քան երեսնամյա բազմաշերտ հարաբերությունները։
Բարձր ենք գնահատում Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցու­թյունն ու ջանքերը՝ ուղղված ինչպես Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության պահպան­մանը, այնպես էլ՝ Հայաստանում ժողովրդավարական ու տնտեսական բարեփոխումների իրականացմանը:
Հայ-ամերիկյան համագործակցությանը մեծապես նպաստում են նաև ԱՄՆ-ում բնակվող մեր հայրենակիցները, որոնք նշանակալի ավանդ ունեն երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման գործում»,- ասված է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում:

Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Соединенных Штатов Америки Джо Байдену по случаю национального праздника - Дня независимости.
“Соединенные Штаты Америки являются одним из важнейших партнеров Республики Армения.
Я уверен, что и впредь мы будем развивать многоплановые отношения между нашими странами, которым уже более тридцати лет.
Мы высоко ценим постоянную поддержку и усилия США, направленные на поддержание мира и стабильности на Южном Кавказе, а также на реализацию демократических и экономических реформ в Армении.
Армяно-американскому сотрудничеству в значительной степени способствуют и наши соотечественники, проживающие в США, которые внесли значительный вклад в укрепление дружбы между двумя народами”, - говорится в послании президента Хачатуряна.