Գիշերը Ռուսաստանն ԱԹՍ-ների զանգվածային հարձակման է ենթարկվել․ կան զոհ և վիրավորներ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ հակաօդային պաշտպանության (ՀՕՊ) համակարգերը ոչնչացրել և կալանել են 114 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք։ Կրասնոդարում կա 1 զոհ, 6 վիրավոր։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ ՊՆ հաղորդագրությունում նշվում է, որ 70 ԱԹՍ կալանվել է Ղրիմի և Սև ծովի, 43-ը՝ Կրասնոդարի երկրամասի և 1-ը՝ Վոլգոգրադի մարզի օդային տարածությունում:
Պաշտպանության նախարարությունում նաև հայտնել են, որ Սևծովյան նավատորմի ծովային օդուժը Սև ծովի հյուսիս-արևմտյան մասում ոչնչացրել է Ուկրաինայի ռազմածովային ուժերի 6 հեռակառավարվող նավ։
Կրասնոդարի երկրամասի նահանգապետ Վենիամին Կոնդրատևը Telegram-ալիքում հայտնել է, որ անօդաչու թռչող սարքի բեկորների ընկնելու հետևանքով զոհվել է Կրասնոդարի կաթսայատան աշխատակիցներից մեկը։
Կրասնոդարի երկրամասի օպերատիվ շտաբից հայտնել են, որ ուկրաինական ԱԹՍ-ն ընկել է Կրասնոդարի մերձակայքում գտնվող նավթավերամշակման գործարանի վրա, բռնկվել է հրդեհ, որը մարվել է։ ԱԹՍ-ների բեկորներից Կրասնոդարում տուժել է 6 մարդ։
Միևնույն ժամանակ, Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերը հունիսի 21-ի  առավոտյան հայտնել են, որ գիշերը ռուսական բանակն օդային բազավորման չորս թևավոր հրթիռ է արձակել Ուկրաինայի թիրախների ուղղությամբ: Գերատեսչությունում նշել են, որ չորս հրթիռներն էլ խոցվել են:

Ночью Россия подверглась массированной атаке беспилотников: есть 1 погибший и раненые
В Минобороны России сообщили, что системы ПВО (ПВО) уничтожили и перехватили 114 украинских беспилотников. В Краснодаре погиб 1 человек, 6 получили ранения.
Как передает Арменпресс, в сообщении Минобороны РФ говорится, что 70 БПЛА были перехвачены в воздушном пространстве Крыма и Черного моря, 43 - в Краснодарском крае и 1 - в Волгоградской области.
В Минобороны также сообщили, что морская авиация Черноморского флота уничтожила в северо-западной части Черного моря шесть безэкипажных катеров Военно-морских сил (ВМС) Украины.
Губернатор Краснодарского края Вениамин Кондратьев написал в Telegram-канале, что в результате падения обломков дрона погиб один из работников краснодарской котельной.
В оперативном штабе Краснодарского края сообщили, что украинский БПЛА упал на нефтеперерабатывающий завод под Краснодаром, возник пожар, который удалось потушить. В Краснодаре от осколков БПЛА пострадали 6 человек.
ВВС Украины утром 21 июня сообщили, что за ночь российская армия выпустила по украинским объектам четыре крылатые ракеты. В ведомстве отметили, что все четыре ракеты были сбиты.
Российское приложение Rutube снова доступно в App Store
Президент Палестины Махмуд Аббас посетит Россию 18 августа
Украина подписала соглашения по безопасности с Литвой и Эстонией
Центробанк Армении: Цены на драгоценные металлы и курсы валют - 27/06/24
Азиатские индексы - 27/06/24
Еврокомиссия считает, что показатели стран-кандидатов на вступление в еврозону пока не удовлетворяют
Без изменения курса Грузия не продвинется дальше по пути интеграции в Евросоюз: представительство ЕС