Մարզահամերգային համալիրը 2023 թվականին ապահովել է 106 մլն դրամի շահույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հունիսի 17-ին տեղի է ունեցել «Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» ՓԲԸ-ի 2023 թվականի տարեկան ժողովը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի տարածած հաղորդագրությունից, կոմիտեի Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերել են ընկերության տարեկան հաշվետվությանը, հաշվապահական հաշվեկշռին, շահույթին և վնասի հաշվին, շահութաբաժնի վճարման մասին որոշման ընդունմանը, տարեկան շահութաբաժնի չափին, շահույթներին և վնասների բաշխմանը։
2023 թվականի ընթացքում համալիրում կայացել են 119 տեղական և միջազգային սպորտային, մշակութային միջոցառումներ, համաժողովներ, ցուցահանդեսներ, որոնցից ստացվել է շուրջ 560 մլն դրամի եկամուտ։
Հաշվետու տարում արձանագրվել է 106 մլն դրամ զուտ շահույթ, որը 51%-ով ավելի է 2022 թ․-ի համեմատ։ Պլանավորված շահույթը գերակատարվել է շուրջ 40 մլն դրամով։
Տարեկան ժողովի ընթացքում քննարկվել է նաև մարզահամերգային համալիրի 5-ամյա ծրագիրը, որի իրականացման արդյունքում կվերակառուցվեն հիմնական ենթակառուցվածքները։

Спортивно-концертный комплекс Еревана в 2023 году обеспечил прибыль в размере 106 млн драмов
17 июня состоялось годовое собрание ЗАО “Спортивно-концертный комплекс им. Карена Демирчяна” 2023 года.
Как передает “Арменпресс”, со ссылкой на сообщение Госкомимущества, вопросы, включенные в повестку дня комитета, касались годового отчета компании, бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках, принятия решения о выплате дивидендов, размера годовых дивидендов, распределение прибылей и убытков.
В течение 2023 года в СКК было проведено 119 местных и международных спортивных, культурных мероприятий, конференций, выставок, от которых поступила прибыль около 560 миллионов драмов.
В отчетном году зафиксирована чистая прибыль в размере 106 млн драмов, что на 51% больше, чем в 2022 году. Плановая прибыль была превышена примерно на 40 миллионов драмов.
В ходе годового собрания также была обсуждена 5-летняя программа развития Спортивно-концертного комплекса, в результате реализации которой будут восстановлены основные инфраструктуры.