ՀՀ պաշտպանության նախարարը վերանշանակվելու կապակցությամբ շնորհավորել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինկհին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Ընդունեք, խնդրեմ, իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ Ձեր ունեցած փորձն արդյունավետորեն կշարունակեք ներդնել Հնդկաստանի պաշտպանության ամրապնդման գործում:
Թույլ տվեք մաղթել Ձեզ նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր այս պատասխանատու պաշտոնում և երախտիքի խոսք հայտնել պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն անձամբ սատարելու և առաջ մղելու համար»։

Министр обороны Республики Армения направил поздравительное послание министру обороны Республики Индия
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян направил поздравительное послание министру обороны Республики Индия Раджнату Сингху. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в послании говорится:
«Примите, пожалуйста, мои искренние поздравления в связи с переназначением на пост министра обороны Республики Индия. Уверен, что Вы и впредь продолжите эффективно использовать свой опыт в деле укрепления обороны Индии.
Позвольте пожелать Вам новых достижений на этой ответственной должности и выразить благодарность за личную поддержку и продвижение двустороннего сотрудничества в области обороны».