Նիկոլ Փաշինյանը Լոռու եւ Տավուշի մարզերում արտակարգ իրավիճակի կառավարման օպերատիվ շտաբի նիստ է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լոռու եւ Տավուշի մարզերում արտակարգ իրավիճակի կառավարման օպերատիվ շտաբի նիստ է անցկացրել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում՝ գրառմանը կցելով նաև տեսանյութ։
Մայիսի 26-ինհորդառատ անձրևների և Դեբեդ, Աղստև, Տաշիր գետերի վարարման հետևանքով Լոռու և Տավուշի մարզերում հեղեղումներ են առաջացել։ Հեղեղումների հետևանքով ջրալցվել են տներ, շենք-շինություններ, քանդվել ճանապարհներ։ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը հայտնել է, որ փլուզվել է 17 կամուրջ, որոնցից 5-ը խոշոր կամուրջներ են․ դրանց վերականգնման համար երկար ժամանակ կպահանջվի։ Հեղեղումների հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 4-ի։

Pashinyan leads emergency response meeting for Lori and Tavush regions
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. Nikol Pashinyan, held a meeting of the operational headquarters of emergency situation management in Lori and Tavush regions, the Prime Minister wrote about this on his Facebook page, attaching a video to the post.
On May 26, floods occurred in Lori and Tavush regions as a result of heavy rains and overflowing of Debed, Aghstev, and Tashir rivers. As a result of floods, houses, buildings and structures were flooded, roads were destroyed. Armenian Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan said that 17 bridges have collapsed, 5 of which are large bridges. It will take a long time to restore them. As a result of the floods, the number of victims has reached 4.