ՀՀ դեսպանը Եգիպտոսի ԿՄԸ ղեկավարի հետ քննարկել է ՀՀ կողմից Գազայի բնակչությանը մարդասիրական օգնության փոխանցման հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եգիպտոսում ՀՀ դեսպան Հրաչյա Փոլադյանը մարտի 13-ին հանդիպում է ունեցել Եգիպտոսի Կարմիր մահիկի ընկերության գործադիր տնօրեն Ռամի ալ-Նազերի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Եգիպտոսում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը տեղեկացնում է, որ հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Հայաստանի կողմից Գազայի բնակչությանը մարդասիրական օգնության տրամադրման և փոխանցման հետ կապված մանրամասներ։
Ըստ աղբյուրի՝ նման օգնություն տրամադրելու ՀՀ կառավարության որոշման մասին Եգիպտոս պաշտոնական այցի ընթացքում հայտարարել էր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ մարտի 5-ին ԵԱՀ նախագահ Աբդել Ֆաթթահ աս-Սիսիի հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ։

Ambassador of Armenia to Egypt meets with CEO of Egyptian Red Crescent Society
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. On March 13, H.E. Mr. Hrachya Poladyan, Ambassador of the Republic of Armenia to Egypt, had a meeting with Dr. Rami El-Nazer, CEO of the Egyptian Red Crescent Society,
The Armenian Embassy in Egypt saidon social media that at the meeting the sides discussed details related to the provision and transfer of humanitarian aid by Armenia to the population of Gaza. The decision of the government of the Republic of Armenia on providing humanitarian assistance to the population of Gaza was announced by Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan during his meeting with the President of the Arab Republic of Egypt H.E. Mr. Abdel Fattah el-Sisi on March 5 within his official visit to Egypt.