Հայաստանն ակնկալում է ԵՄ խորհրդում Բելգիայի նախագահության հետ համատեղ աշխատանքով խորացնել գործընկերությունը. Միրզոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը բարձր է գնահատել Եվրոպական միության խորհրդում նախագահությունն ավարտած Իսպանիայի գործունեությունը և ողջունել 2024-ին Բելգիայի նախագահությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ X-ի իր միկրոբլոգում Միրզոյանը մասնավորապես գրել է. «Շնորհավորում եմ Խոսե Մանուել Ալբարեսին և ԵՄ խորհրդում նախագահությունն ավարտող Իսպանիային բացառիկ դժվար ժամանակներում իրականացվող գործունեության համար»:
Հայաստանի ԱԳ նախարարը գնահատելի է համարել, որ ԵՄ խորհրդում Իսպանիայի նախագահությունը առաջ է մղել ընդհանուր օրակարգը՝ նպատակ ունենալով էլ ավելի ամրապնդել ԵՄ գործընկերությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված ընդհանուր տեսլականի վրա:
«Ջերմորեն ողջունելով Եվրամիության խորհրդում Բելգիայի նախագահությունը՝ հաջողություն եմ մաղթում իմ գործընկեր Հաջա Լահբիբին: Հայաստանը ակնկալում է 2024-ին համատեղ աշխատել ԵՄ խորհրդում Բելգիայի նախագահության հետ՝ ավելի խորացնելու և ամրապնդելու մեր գործընկերությունը ԵՄ-ի հետ՝ արդյունավետ կերպով իրականացնելու մեր քաղաքացիների ձգտումները»,-գրել է Միրզոյանը:

Armenia looks forward to working jointly with Belgian Presidency of the Council of the EU – FM Mirzoyan
YEREVAN, JANUARY 4, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has lauded Spain for its activities during its Presidency of the Council of the EU and welcomed Belgium’s presidency in 2024.
“My congratulations to José Manuel Albares and outgoing Spanish Presidency of the Council of the EU for activities during exceptionally challenging times,” Mirzoyan said in a statement on X. “Appreciated that EU Council Spanish Presidency advanced our common agenda, aimed at further strengthening EU’s partnership with Armenia based on shared vision.”
“Warmly welcoming Belgium’s Presidency of EU Council, I wish every success to my counterpart Hadja Lahbib. Armenia looks forward to working jointly with Belgian Presidency of the Council of the EU to further deepen & strengthen our partnership with EU to effectively meet aspirations of our citizens,” he added.