Հայաստանն ակնկալում է ԵՄ խորհրդում Բելգիայի նախագահության հետ համատեղ աշխատանքով խորացնել գործընկերությունը. Միրզոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը բարձր է գնահատել Եվրոպական միության խորհրդում նախագահությունն ավարտած Իսպանիայի գործունեությունը և ողջունել 2024-ին Բելգիայի նախագահությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ X-ի իր միկրոբլոգում Միրզոյանը մասնավորապես գրել է. «Շնորհավորում եմ Խոսե Մանուել Ալբարեսին և ԵՄ խորհրդում նախագահությունն ավարտող Իսպանիային բացառիկ դժվար ժամանակներում իրականացվող գործունեության համար»:
Հայաստանի ԱԳ նախարարը գնահատելի է համարել, որ ԵՄ խորհրդում Իսպանիայի նախագահությունը առաջ է մղել ընդհանուր օրակարգը՝ նպատակ ունենալով էլ ավելի ամրապնդել ԵՄ գործընկերությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված ընդհանուր տեսլականի վրա:
«Ջերմորեն ողջունելով Եվրամիության խորհրդում Բելգիայի նախագահությունը՝ հաջողություն եմ մաղթում իմ գործընկեր Հաջա Լահբիբին: Հայաստանը ակնկալում է 2024-ին համատեղ աշխատել ԵՄ խորհրդում Բելգիայի նախագահության հետ՝ ավելի խորացնելու և ամրապնդելու մեր գործընկերությունը ԵՄ-ի հետ՝ արդյունավետ կերպով իրականացնելու մեր քաղաքացիների ձգտումները»,-գրել է Միրզոյանը:

Армения рассчитывает на углубление партнерства с председательством Бельгии в Совете ЕС: Мирзоян
ЕРЕВАН, 4 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян высоко оценил деятельность Испании, завершившей председательство в Совете Евросоюза, и приветствовал председательство Бельгии в 2024 году.
Как сообщает «Арменпресс», об этом Мирзоян специально написал в своем микроблоге X. «Поздравляем Хосе Мануэля Альбареса и Испанию, завершающую свое председательство в Совете ЕС, за деятельность, осуществляемую в исключительно трудные времена».
Министр иностранных дел Армении счел примечательным, что председательство Испании в Совете ЕС продвигало общую повестку дня с целью дальнейшего укрепления партнерства ЕС с Арменией, основанного на общем видении.
"Тепло приветствуя председательство Бельгии в Совете Европейского Союза, я желаю успехов моему коллеге Хадже Лахбибу. Армения рассчитывает совместно с бельгийским председательством в Совете ЕС в 2024 году работать над дальнейшим углублением и укреплением нашего партнерства с ЕС для эффективной реализации чаяний наших граждан", - написал Мирзоян.