Ստրասբուրգում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետի և ԵՄ խորհրդարանի նախագահի հանդիպումը
ՍՏՐԱՍԲՈՒՐԳ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ստրասբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԵՄ խորհրդարանի նախագահ Ռոբերտա Մեցոլայի հետ։
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ի թղթակիցը Ստրասբուրգից, հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Հակոբ Արշակյանը, Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը, ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը և այլք։
ԵՄ կողմից մասնակցում են Եվրոպական խորհրդարանի գլխավոր քարտուղար Ալեսանդրո Չոկետտին, Եվրոպական խորհրդարանի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Մարկուս Վինկլերը, Եվրոպական խորհրդարանի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Անդերս Ռասմուսենը և այլք։
Հանդիպման օրակարգում Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղից 100 հազարից ավելի հայերին բռնի տեղահանելու հետևանքով առկա հումանիտար իրավիճակն է, դրա հաղթահարման քայլերը, տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացները և այլն։

Armenian PM meets with European Parliament President in Strasbourg
European Parliament Secretary-General Alessandro Chiocchetti, Deputy Secretaries-General Markus Winkler and Anders Rasmussen are also taking part in the meeting.
The Armenian PM’s delegation to Strasbourg includes Deputy Speaker of Parliament Hakob Arshakyan, Deputy Speaker of Parliament Ruben Rubinyan, Chairman of the Parliamentary Foreign Affairs Committee Sargis Khandanyan, Chairman of the Parliamentary European Integration Affairs Committee Arman Yeghoyan and other officials.
PM Pashinyan and Roberta Metsola will discuss the current humanitarian situation resulting from the forced displacement of over 100,000 Armenians of Nagorno-Karabakh by Azerbaijan and the regional situation.