Ստրասբուրգում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետի և ԵՄ խորհրդարանի նախագահի հանդիպումը
ՍՏՐԱՍԲՈՒՐԳ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ստրասբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԵՄ խորհրդարանի նախագահ Ռոբերտա Մեցոլայի հետ։
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ի թղթակիցը Ստրասբուրգից, հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Հակոբ Արշակյանը, Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը, ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը և այլք։
ԵՄ կողմից մասնակցում են Եվրոպական խորհրդարանի գլխավոր քարտուղար Ալեսանդրո Չոկետտին, Եվրոպական խորհրդարանի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Մարկուս Վինկլերը, Եվրոպական խորհրդարանի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Անդերս Ռասմուսենը և այլք։
Հանդիպման օրակարգում Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղից 100 հազարից ավելի հայերին բռնի տեղահանելու հետևանքով առկա հումանիտար իրավիճակն է, դրա հաղթահարման քայլերը, տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացները և այլն։

В Страсбурге проходит встреча премьер-министра Армении и председателя Европейского парламента
В рамках рабочего визита в Страсбург началась встреча премьер-министра РА Никола Пашиняна с председателем Европейского парламента Робертой Метсолой.
Как сообщает корреспондент «Арменпресс» из Страсбурга, на встрече с армянской стороны присутствуют вице-спикеры Национального собрания РА Акоп Аршакян, Рубен Рубинян, председатель постоянной комиссии НС по внешним связям Саргис Ханданян, председатель постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Арман Егоян и другие.
Со стороны ЕП во встрече принимают участие генеральный секретарь Европейского парламента Алессандро Чоккетти, заместитель генерального секретаря Европейского парламента Маркус Винклер, заместитель генерального секретаря Европейского парламента Андерс Расмуссен и другие.
В повестке встречи - гуманитарная ситуация в связи с насильственным перемещением Азербайджаном более 100 000 армян из Нагорного Карабаха, шаги по ее преодолению, процессы, происходящие в регионе и т.д.