ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան սեպտեմբերի 25-ին ժամը 06:00 դրությամբ մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, նրանցից 2100-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 794-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է:
2100 հաշվառվածներից մոտ 1000 անձ մեկնել է իրենց կողմից որոշված կեցության վայրեր, իսկ մյուս 1100-ին կառավարությունն ապահովել է կեցության վայրով (մի մասի տեղավորումը դեռևս ընթացքի մեջ է)։
Ամբողջ գիշերվա ընթացքում բռնի տեղահանված անձանց հոսքը շարունակվել է: Աջակցության կարիքների հաշվառման և կեցության պայմաններով ապահովման աշխատանքներն ընթացել են ողջ գիշերվա ընթացքում և շարունակվում են։

Из Нагорного Карабаха в Армению въехало 2906 вынужденных переселенцев
По состоянию на 06:00 25 сентября из Нагорного Карабаха в Армению въехало 2906 вынужденных переселенцев.
Как сообщили «Арменпресс» в правительстве Армении, данные по учету 2100 из них обобщены, оценка потребностей 794 человек пока на этапе идентификации.
Из 2100 зарегистрированных около 1000 человек выехали в выбранные ими места проживания, остальным 1100 правительство обеспечило места проживания (размещение переселенцев еще в процессе).
Работы по регистрации потребностей и обеспечению условиями проживания велись в течение всей ночи и еще продолжаются.