ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան սեպտեմբերի 25-ին ժամը 06:00 դրությամբ մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, նրանցից 2100-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 794-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է:
2100 հաշվառվածներից մոտ 1000 անձ մեկնել է իրենց կողմից որոշված կեցության վայրեր, իսկ մյուս 1100-ին կառավարությունն ապահովել է կեցության վայրով (մի մասի տեղավորումը դեռևս ընթացքի մեջ է)։
Ամբողջ գիշերվա ընթացքում բռնի տեղահանված անձանց հոսքը շարունակվել է: Աջակցության կարիքների հաշվառման և կեցության պայմաններով ապահովման աշխատանքներն ընթացել են ողջ գիշերվա ընթացքում և շարունակվում են։

Number of Nagorno-Karabakh refugees in Armenia reaches 2906
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. The number of refugees from Nagorno-Karabakh who’ve arrived to Armenia reached 2906 as of 06:00, September 25, the government of Armenia said in a statement.
Registration data of 2100 of the 2906 forcibly displaced persons has been completed, while the needs assessment for the 794 others is in process.
1000 of the 2100 registered persons are accommodated in residences chosen by themselves, while the 1100 others have been provided accommodation by the government of Armenia. The accommodation process of a part of the refugees is still ongoing.
The flow of the forcibly displacedpersons continued throughout the whole night. The registration process for needs assessment and accommodation continued overnight and is still in process.