Փաշինյանն անդրադարձել է ԼՂ հարցով քառակողմ հանդիպում անցկացնելու Էրդողանի առաջարկին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ Լեռնային Ղարաբաղի հարցով քառակողմ հանդիպում կազմակերպելու վերաբերյալ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրապարակային առաջարկին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով այս առաջարկի վերաբերյալ հարցին, Փաշինյանն ասաց. «Ամենատարբեր առաջարկներ ու գաղափարներ կան: Ես չեմ ուզում առանձնացնել այդ գաղափարներից մեկը: Դա միակ գաղափարը չէ, որ ես վերաբերմունք արտահայտեմ»:
Նա հավելեց՝ հարցը պետք է նայել ամբողջության մեջ:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը սեպտեմբերի 16-ին հայտարարել էր, որ Ռուսաստանին, Ադրբեջանին և Հայաստանին առաջարկել է առաջնորդների մակարդակով քառակողմ հանդիպում անցկացնել ղարաբաղյան հիմնախնդրի շուրջ։

Пашинян — о предложении Эрдогана провести четырехстороннюю встречу по вопросу НК
Премьер-министр Армении Никол Пашинян коснулся публичного предложения президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана организовать четырехстороннюю встречу по вопросу Нагорного Карабаха.
Как передает Арменпресс, на брифинге с журналистами Пашинян сказал в ответ на вопрос относительно предложения Эрдогана:«Есть разные предложения и идеи. Я не хочу выделять ни одну из этих идей. Это не единственная идея, к которой я выразил бы свое отношение».
Он добавил, что вопрос должен быть рассмотрен в целом.
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган 16 сентября предложил России, Азербайджану и Армении провести четырехстороннюю встречу по карабахскому вопросу на уровне лидеров.