Երևանը հերքել է ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու Բաքվի մեղադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած տեղեկատվությունը, թե հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակել են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե սեպտեմբերի 17-ին` ժամը 00։20-00։40-ն ընկած ժամանակահատվածում, Հայաստանի Հանրապետության ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. Azerbaijan has once again falsely accused Armenia of shooting at its military positions across the border, the Armenian Ministry of Defense said Sunday.
“The statement disseminated by the Ministry of Defense of Azerbaijan claiming that on September 17, between 12:20 a.m. and 12:40 a.m. units of the Armenian Armed Forces allegedly opened fire against the Azerbaijani combat positions located in the eastern part of the frontier zone, does not correspond to reality,” the Armenian Ministry of Defense said.