3․500․572 դրամ՝ «ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր»-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում օգոստոս ամսին «ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամին է նվիրաբերվել 3․500․572 դրամ։ Սա նշանակում է, որ օգոստոս ամսվա ընթացքում Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և Idram.am կայքերով, երկու ընկերությունների տերմինալներով կատարվել է 3․500․572 հատ վճարում։
Իդրամն ու IDBank-ը հայտարարեցին նաև հաջորդ ամսվա շահառուի անունը։ Սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում կուտակված «մի դրամների» ամբողջ գումարը կուղղվի «Հայքն աշխարհին» կրթական ծրագրին, որի նպատակն է Արցախի երիտասարդների համար ստեղծել հնարավորություն նախ ստանալ համապատասխան կրթություն, ապա, ապրելով Արցախում, աշխատել առցանց միջազգային կազմակերպություններում՝ հեռավար կարգով։
«Արցախի շրջափակման պայմաններում նման ծրագրերի իրականացումը խիստ կարևոր է։ Մենք փորձում ենք ոչ միայն ապահովել երեխաների և պատանիների զբաղվածությունը կրթական որակյալ ծրագրերի միջոցով, այլ նաև կտրել նրանց իրականությունից և զարգացման հեռանկար ապահովել։ Այսօր հնարավոր է, գոնե շարունակել առցանց կրթությունը և երիտասարդների զորեղացումը, ինչն էլ անում ենք շնորհիվ նաև աջակից կառույցների և կազմակերպությունների։ Այս տեսանկյունից անչափ կարևորում ենք հատկապես «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության մեզ միանալը, քանի որ այսպիսով Իդրամից օգտվող մեր հայրենակիցները նույնպես իրենց ներդրումն են ունենում այս կարևոր առաքելությանը՝ ընդամենը վճարումները Իդրամով կատարելով։ Ձեր կողմից կատարված ամեն վճարում ևս մեկ դրամ է ավելացնելու Արցախում շարունակական կրթությանը և զորեղացմանը։ Անչափ շնորհակալ ենք Իդրամին և ԱյԴի Բանկին «Հայքն աշխարհին» ծրագիրը կարևորելու համար»,- ասում է ծրագրի ղեկավար Մարինա Մալխասյանը։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ ծրագրին միանալը պատահական չէ․ «Կրթական նոր տարին մեկնարկել է, և, ցավոք, արցախցի մեր հայրենակիցները ոչ միայն սննդի, օրվա հացի խնդիր ունեն, այլ նաև՝ կրթության։ Բարեգործության միջազգային օրը ուրախ ենք հայտարարել, որ սեպտեմբեր ամսվա մի դրամներն ուղղվելու են «Հայքն աշխարհին» ծրագրին, որը, չնայած դժվարություններին, արցախցի պատանիների համար նոր հորիզոններ կբացի։ Իսկ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն արդեն աջակցել է 25-ից ավելի հիմնադրամների ու ծրագրերի՝ հատկացնելով ավելի քան 138 մլն դրամ», - ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Դուք ևս կարող եք դառնալ բարի կամքի դեսպան՝ պարզապես կատարելով Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և Idram.am կայքով, առանց մեկ դրամ ավել ծախսելու։ Չէ՞ որ ամեն ինչ սկսվում է մի դրամից․․․

AMD 3,500,572 to the “SOS Children’s Villages” Armenian Charity Foundation
YEREVAN, SEPTEMBER 5, ARMENPRESS. Within the framework of "The Power of one dram" initiative, AMD 3,500,572 were donated to the "SOS-Children's Villages" Armenian charity foundation in August. This means that during the month of August, 3,500,572 payments were made with the Idram&IDBank application, the IDBanking.am and Idram.am websites, and the terminals of the two companies.
Idram and IDBank also announced the name of the next month's beneficiary. The entire amount of "one drams" accumulated during September will be directed to the "Hayq to the World" educational program, the purpose of which is to create an opportunity for the youth of Artsakh first to receive an appropriate education, and then, living in Artsakh, work in international organizations remotely.
"Under the blockade of Artsakh, the implementation of such programs is very important. We try not only to ensure the employment of children and teenagers through quality educational programs, but also to cut them off from reality and provide them with a perspective of development. Today, it is possible to continue online education and youth empowerment, which we do thanks to supporting structures and organizations. From this point of view, we attach great importance to joining us in the "The Power of One Dram" initiative, because this way, our compatriots who use Idram also contribute to this important mission by simply making payments with Idram. Every payment made by you will add another dram to the continuous education and empowerment in Artsakh. We are extremely grateful to Idram and IDBank for giving importance to the "Hayq to the World" program," says Marina Malkhasyan, head of the program.
According to Tatevik Vardevanyan, head of the Communications unit of IDBank, joining the program is not accidental. "The new academic year has started and, unfortunately, our compatriots from Artsakh not only have a problem with food and daily bread, but also with education. On the International Day of Charity, we are happy to announce that "one drams" accumulated during September will be directed to the "Hayq to the World" educational program, which will open new horizons for the youth of Artsakh. "The power of one dram" initiative has already supported more than 25 foundations and programs, allocating more than AMD 138 million," said Tatevik Vardevanyan.
You can become a goodwill ambassador too, by simply making all your payments through the Idram&IDBank application, IDBanking.am and Idram.am website, without spending a single dram.