«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն տեղաբաշխում է «Ֆասթ բանկ» ՓԲԸ-ի անվանական արժեկտրոնային 11.50% դրամային եւ 6.25% դոլարային տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Դայմենշններդրումային ընկերությունը ս.թ. օգոստոսի 28-ից իրականացնում է «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխումը։
Տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 4,000,000,000 ՀՀ դրամ և 2,000,000 ԱՄՆ դոլար:
Դրամային և դոլարային պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը համապատասխանաբար կազմում է 11.50% և 6.25%, շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս, արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ 3 ամիս:
«Դայմենշն ներդրումային ընկերությունն ունի տեղաբաշխման ծառայությունների մատուցման և Ֆասթ Բանկի հետ համագործակցության արդյունավետ փորձ: Մեր արհեստավարժ թիմը ջանասիրաբար աշխատում է՝ տեղաբաշխումը հաջողությամբ իրականացնելու համար»: - նշել է «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Լևոն Մովսիսյանը:
Տեղեկացնենք նաև, որ Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայի Bbond հարթակում՝ ապահովելով ազատ շրջանառություն։ Պարտատոմսերի գնանշումն իրականացվելու է շուկա ստեղծողի կողմից:
Ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել հետևյալ հղմամբ:
Պարտատոմսերը կարող եք ձեռք բերել Ֆասթ Բանկի 30 մասնաճյուղերից կամ «Դայմենշն» ՓԲԸ-ից:
Անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ձեռքբերման և մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք զանգահարել 010 54 56 70 հեռախոսահամարով:
«Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի մասին
Ֆասթ Բանկը թվային բանկ դառնալու և օնլայն էկոհամակարգ ստեղծելու և զարգացնելու, հաճախորդներին անհատական վարքագծային մոտեցում ցուցաբերելուն և թվային հարթակում նոր ապրելակերպ ձևավորելուն միտված բանկ է։
«Դայմենշն» ՓԲԸ-ի մասին
Հիմնադրվելով 2018 թվականին և տրամադրելով արժեթղթերի գործառնություններով պայմանավորված, խորհրդատվական, հետազոտական և վերլուծական մի շարք ծառայություններ, Ընկերության նպատակն է գործել որպես հուսալի, խորաթափանց և արդյունավետ ներդրումային ծառայությունների գործընկերը Հայաստանում՝ առաջնահերթությունը տալով հաճախորդի շահերին և պահպանելով բարձր բարեվարքություն: Ընկերությունն ունի կայուն արժեքներ, բանիմաց բաժնետերեր և գործընկերների գլոբալ ցանց:

Dimension Investments acts as underwriter of "Fast Bank" CJSC’s AMD,USD nominal coupon bonds with 11.50% and 6.25% rates
YEREVAN, SEPTEMBER 4, ARMENPRESS. On August 28, 2023, Dimension Investments began the placement of 'Fast Bank' CJSC’s AMD and USD nominal coupon bonds.
The total volume of the placement is AMD 4,000,000,000 and USD 2,000,000.
The annual coupon rate of the AMD and USD bonds is, respectively, 11.50% and 6.25% with 27 months of maturity period. Coupons will be paid on a quarterly basis.
"Dimension Investments has effective experience in providing underwriting services and collaborating with Fast Bank. Our professional team is working hard to make the placement a success,” said Levon Movsisyan, CEO of "Dimension" CJSC.
"Fast Bank" CJSC’s bonds will be listed on the Bbond platform of the Armenia Securities Exchange, ensuring free circulation. The quotation of the bonds will be carried out by market maker.
To learn more about the program prospectus, you can visit the followinglink.
You can purchase the bonds from 30 branches of Fast Bank or through "Dimension" CJSC.
For more information about bonds and purchasing, please contact us at the following number:010 54 56 70.
About "Fast Bank" CJSC
Fast Bank is a bank with the strategy of becoming a fully digital bank by creating and developing an online ecosystem, providing customers with an individual behavioral approach, and forming a new lifestyle on the digital platform.
About “Dimension” CJSC
Founded in 2018 and with capabilities spanning Investment Securities Services, Capital Markets Advisory, and Investment Management & Research, Dimension strives to put clients first by being their most reliable, insightful, and effective investment services partner in Armenia, while maintaining the firm's high integrity. Dimension’s capabilities are fortified by its core values, highly engaged shareholders and global network.