Ադրբեջանը մեկ օրում երրորդ ապատեղեկատվությունն է տարածել հայկական ԶՈՒ-ի կողմից ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու մասին
Ադրբեջանը մեկ օրում երրորդ ապատեղեկատվությունն է տարածել հայկական ԶՈՒ-ի  կողմից ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը մեկ օրվա ընթացքում երրորդ ապատեղեկատվությունն է տարածել հայկական զինված ուժերի կողմից իբր ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու մասին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի տարածած տեղեկատվությունը, թե ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 11։20-ի սահմաններում, իբր կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 11։20-ի սահմաններում, իբր կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչության տարածած երկու տեղեկությունները, թե սեպտեմբերի 4-ին Հայաստանի զինված ուժերը կրակել են սահմանի արևելյան և հարավարևմտյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

Азербайджан распространил третью за сутки дезинформацию об обстреле армянскими ВС в направлении азербайджанских позиций
ЕРЕВАН, 4 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Министерство обороны Азербайджана распространило третью за сутки дезинформацию о якобы обстреле со стороны вооруженных сил Армении в направлении азербайджанских позиций.
Как сообщает «Арменпресс», Минобороны Армении опровергло распространенную Азербайджаном информацию о том, что 4 сентября около 11:20 подразделения ВС РА якобы открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-западной части страны. пограничная зона.
"Сообщение, распространенное Министерством обороны Азербайджана, о том, что 4 сентября около 11:20 подразделения ВС РА якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в юго-западной части приграничной зоны, является очередной дезинформацией", - говорится в сообщении, распространенном Министерством обороны РА.
Ранее в Минобороны РА опровергли два сообщения, распространенные Минобороны Азербайджана, о том, что 4 сентября вооруженные силы Армении обстреляли азербайджанские позиции, расположенные в восточной и юго-западной частях границы.