Երևանում կկայանա հայ-կորեական տնտեսական համագործակցության համաժողով
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ 2023 թվականի սեպտեմբերի 14-ին Երևանում տեղի կունենա հայ-կորեական տնտեսական համագործակցության համաժողով, որի նպատակն է խթանել և ընդլայնել Հայաստանի և Կորեայի միջև տնտեսական համագործակցությունը։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Համաժողովը կազմակերպում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը Կորեական առևտրային ներդրումների խթանման գործակալության (КОТRА) հետ համատեղ:
Մասնակցությունը գրանցելու (մինչև օգոստոսի 28-ը), ինչպես նաև օրակարգին և կորեական ընկերությունների ցանկին ծանոթանալու համար կարող եք անցնել հետևյալ հղումով։

В Ереване состоится армяно-корейская конференция по экономическому сотрудничеству
14 сентября 2023 года в Ереване состоится армяно-корейская конференция по экономическому сотрудничеству, целью которой является продвижение и расширение экономического сотрудничества между Арменией и Кореей. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает министерство экономики РА.
Конференция организована Министерством экономики РА совместно с Корейским агентством по содействию торговым инвестициям (КОТРА).
Зарегистрироваться на участие (до 28 августа), а также ознакомиться с повесткой дня и списком корейских компаний можно по следующей ссылке.