Ես կարող եմ և ապահովելու եմ ազատ, արդար, թափանցիկ ընտրություններ. ԿԸՀ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, ով մինչ այդ պաշտոնին նշանակվելը “Քաղաքացիական պայմանագիր” կուսակցության անդամ էր, վստահեցնում է, որ ապահովելու է Երևանի ավագանու ազատ, արդար և թափանցիկ ընտրություններ։
Հովակիմյանն այս մասին ասել է օգոստոսի 3-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ՝ անդրադառնալով հարցին՝ կարողանալու է ապահովել Երևանի ավագանու ազատ, արդար և թափանցիկ ընտրություններ, որոնք կայանալու են սեպտեմբերի 17-ին՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ինքը մինչ ԿԸՀ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնելը եղել է իշխող քաղաքական ուժի անդամ։
«Այո, կարող եմ, որովհետև մինչև “Քաղաքացիական պայմանագիր” կուսակցության անդամ լինելը ես եղել եմ լրագրող, և երկար տարիներ իմ գործունեությունը նվիրված է եղել ազատ, արդար, թափանցիկ, մրցակցային ընտրություններին: Կուսակցական լինելը չի ենթադրում լինել հանցագործ, որովհետև ԿԸՀ նախագահի իր պարտականությունները չկատարելը կլինի հանցագործություն: Ես կարող եմ և ապահովելու եմ, որ Հայաստանում ընտրությունները լինեն, ազատ, արդար, թափանցիկ»,-ասաց նա:
Երևանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան սեպտեմբերի 17-ին: Քարոզարշավը կմեկնարկի օգոստոսի 23-ին:

CEC Chairman vows to ensure free, fair and transparent elections
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. Central Electoral Commission (CEC) Chairman Vahagn Hovakimyan, who was a member of Civil Contract party before his appointment, has said that he will ensure free, fair and transparent elections in the 2023 Yerevan City Council elections.
Hovakimyan talked about this during a press conference held on August 3, addressing the issue of whether he will be able to ensure free, fair and transparent elections of the Yerevan City Council, which will be held on September 17, taking into account the fact that before becoming the Chairman of the CEC, he was a member of the ruling party.
"Yes, I can, because before being a member of the Civil Contract party, I was a journalist, and for many years my activity was dedicated to free, fair, transparent, competitive elections. Being a party member does not mean being a criminal, because failure to fulfill one's duties as a CEC Chairman would be a crime. I can and will ensure that the elections in Armenia are free, fair and transparent," he said.