ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դեսպանին՝ դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինին՝ դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Ինչպես հայտնում է Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի գրասենյակը, Արմեն Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին դիվանագիտական առաքելության ընթացքում Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցությունն առավել զարգացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ ներդրած ջանքերի համար:
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել և վստահությունն է հայտնել, որ երկկողմ ակտիվ համագործակցությունը դեռևս կշարունակի ամրապնդվել ու զարգանալ:
Հանդիպմանը մտքեր ենք փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի և Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի շուրջ:

Секретарь Совбеза Армении принял посла ЕС в РА в связи с завершением ее дипломатической миссии
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял главу делегации Европейского Союза в Армении, чрезвычайного и полномочного посла Андреа Викторин по случаю завершения ее дипломатической миссии в Республике Армения.
Как сообщили в Аппарате секретаря Совета безопасности, Армен Григорян поблагодарил посла за ее усилия по развитию и расширению сотрудничества Армения-ЕС в ходе выполнения ее дипломатической миссии.
Посол, в свою очередь, выразила уверенность и подчеркнула, что активное двустороннее сотрудничество и впредь будет укрепляться и расширяться.