ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դեսպանին՝ դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինին՝ դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Ինչպես հայտնում է Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի գրասենյակը, Արմեն Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին դիվանագիտական առաքելության ընթացքում Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցությունն առավել զարգացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ ներդրած ջանքերի համար:
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել և վստահությունն է հայտնել, որ երկկողմ ակտիվ համագործակցությունը դեռևս կշարունակի ամրապնդվել ու զարգանալ:
Հանդիպմանը մտքեր ենք փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի և Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի շուրջ:

Secretary of Security Council holds meeting with outgoing EU ambassador
YEREVAN, JULY 31, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council Armen Grigoryan has held a meeting with the outgoing Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin.
Grigoryan thanked Ambassador Wiktorin for her efforts towards further developing and enhancing the Armenia-EU partnership during her tenure, Grigoryan’s office said in a readout.
Ambassador Wiktorin underscored and expressed confidence that active bilateral cooperation will continue to strengthen and develop.
The regional security situation and the ongoing humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh were also discussed.
Vassilis Maragos, the Head of Unit for Bosnia and Herzegovina, Kosovo in the Directorate-General for Neighborhood and Enlargement Negotiations of the European Commission, was named Witkorin’s successor in April.