Միրզոյան-Բայրամով բանակցություններից կարող ենք առաջընթաց սպասել. ԱԺ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վաշինգտոնում կայանալիք Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև բանակցություններից կարելի է առաջընթաց սպասել։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Բանակցություններից կարող ենք առաջընթաց սպասել, որովհետև պետք է ասեմ, որ բանակցությունները բավականին ինտեսիվ են ընթանում և առաջարկներն ու քննարկումները երկու կողմից էլ արդյունք են տալիս։ Այդ փոփոխություններում մի տեղ հայկական կողմն է ձևակերպումների հետ համաձայնում, մի տեղ՝ ադրբեջանական կողմը։ Այս պահի դրությամբ տեսնում եմ, որ առաջընթաց կա»,-ասաց Սիմոնյանը։
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը աշխատանքային այցով մեկնել է Վաշինգտոն, որտեղ հունիսի 27-ից կմեկնարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման մասին պայմանագրի շուրջ քննարկումների հերթական փուլը:

Speaker of Parliament expects progress from forthcoming round of talks with Azerbaijan
YEREVAN, JUNE 26, ARMENPRESS. Speaker of Parliament Alen Simonyan has expressed optimism over the upcoming foreign ministerial talks with Azerbaijan in the U.S., telling reporters on Monday that “progress” can be expected from the meeting.
“We can expect progress from the negotiations because I have to say that the talks are proceeding rather intensively and the proposals and discussions are giving results from both sides. In these changes, somewhere the Armenian side agrees to certain wording, while someplace the Azerbaijani side. At this moment I see that there is progress,” Simonyan told reporters.
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has departed to Washington D.C. to hold another round of talks with the Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov.