Միրզոյան-Բայրամով բանակցություններից կարող ենք առաջընթաց սպասել. ԱԺ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վաշինգտոնում կայանալիք Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև բանակցություններից կարելի է առաջընթաց սպասել։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Բանակցություններից կարող ենք առաջընթաց սպասել, որովհետև պետք է ասեմ, որ բանակցությունները բավականին ինտեսիվ են ընթանում և առաջարկներն ու քննարկումները երկու կողմից էլ արդյունք են տալիս։ Այդ փոփոխություններում մի տեղ հայկական կողմն է ձևակերպումների հետ համաձայնում, մի տեղ՝ ադրբեջանական կողմը։ Այս պահի դրությամբ տեսնում եմ, որ առաջընթաց կա»,-ասաց Սիմոնյանը։
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը աշխատանքային այցով մեկնել է Վաշինգտոն, որտեղ հունիսի 27-ից կմեկնարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման մասին պայմանագրի շուրջ քննարկումների հերթական փուլը:

Переговоры Мирзоян-Байрамов могут привести к прогрессу: спикер НС Армении
Переговоры между министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым, которые состоятся в Вашингтоне, могут привести к прогрессу. Как передает «Арменпресс», об этом на брифинге с журналистами в Национальном собрании заявил спикер НС Ален Симонян.
«Можем ожидать прогресса от переговоров, потому что, что переговоры идут достаточно интенсивно, предложения и обсуждения обеих сторон дают результаты. Армянская сторона согласна с некоторыми формулировками, также и азербайджанская сторона. На данный момент я вижу, что прогресс есть», - заявил Симонян.
Министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян с рабочим визитом выехал в Вашингтон, где 27 июня начнется очередной этап обсуждений соглашения об урегулировании отношений между Арменией и Азербайджаном.