«FLYONE ARMENIA»-ն օդանավերից մեկը կանվանակոչի Արամ Խաչատրյանի անունով
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «FLYONE ARMENIA» ավիաընկերությունը հունիսի 6-ից սկսում է Երևան- Թեհրան-Երևան երթուղով չվերթները։ Թռիչքի մեկնարկը նշանավորվելու է կարևոր իրադարձությամբ։ Հունիսի 6-ին լրանում է մեծագույն կոմպոզիտորներից մեկի՝ Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակը և ավիաընկերությունը որոշել է օդանավերից մեկն անվանակոչել Արամ Խաչատրյանի անունով։ «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում այս մասին նշեց «FLYONE ARMENIA» ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
«Մենք կապի մեջ ենք կոմպոզիտորի ընտանիքի հետ, ունենք համաձայնություն։ Կարծում եմ, որ Արամ Խաչատրյանի անունը կրող օդանավի ճախրանքը հայ մշակույթն աշխարհին տեսանելի կդարձնի։ Որպես ավիաընկերություն մենք ուշադրություն ենք դարձնում մեր արժեքների քարոզին»,-ասաց Արամ Անանյանը։
Դեպի Թեհրան նախատեսվում է իրականացնել շաբաթական չորս չվերթ՝ յուրաքանչյուր երկուշաբթի, երեքշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ:

FLYONE ARMENIA to name aircraft in honor of composer Aram Khachatryan
YEREVAN, JUNE 5, ARMENPRESS. FLYONE ARMENIA announced Monday it will name one of its airplanes in honor of renowned composer Aram Khachatryan to mark the latter’s 120th anniversary of birth.
June 6 will mark the composer’s 120th anniversary of birth.
FLYONE Armenia Chairman of the Board Aram Ananyan said that the airline will commence Yerevan-Tehran flights also on June 6.
“We are in contact with the composer’s family, we have an agreement. I think that the soaring of the airplane bearing the name of Aram Khachatryan will make the Armenian culture visible to the world. As an airline, we pay attention to promoting our values,” Ananyan said.
FLYONE ARMENIA will operate Yerevan-Tehran roundtrip flights four times per week – on Mondays, Tuesdays, Wednesdays and Fridays.