Աշոտ Փաշինյանի հաղորդման հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ. Քննչական կոմիտե
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշոտ Փաշինյանի կողմից ՀՀ ոստիկանությունում ներկայացված հաղորդումը քիչ առաջ փոխանցվել է ՀՀ քննչական կոմիտեին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում կատարած գրառման միջոցով տեղեկացրել է Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը:
Հաղորդման հիման վրա ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 191-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով։
Իրականացվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ՝ հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Ավելի ուշ ՀՀ քննչական կոմիտեն հանդես կգա հաղորդագրությամբ։
Ավելի վաղ ՀՀ ոստիկանությունը հաղորդում է ստացել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդուն՝ Աշոտ Փաշինյանին առևանգելու փորձի մասին:

Criminal case initiated for attempt to abduct Armenian PM’s son
YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. The petition of Ashot Pashinyan, the son of the Prime Minister of Armenia, was submitted to the Investigative Committee of the Republic of ArmeniaA, ARMENPRESS reports, Gor Abrahamyan, press secretary of the Investigative Committee, wrote on his Facebook page.
On the basis of the petition, a criminal proceeding was initiated in the department of investigation of serious crimes of the Yerevan City Police Department under the features of Article 191, Part 2, Clause 1 of the Criminal Code of the Republic of Armenia.
Urgent investigative actions are being carried out to find out the circumstances.
Later, Investigative Committee will make a statement.
Earlier, the Police received a report about the attempt to kidnap Ashot Pashinyan, the son of Prime Minister Nikol Pashinyan.