Հայկական կողմը դիրքային կորուստ չունի․ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գիշերվա ընթացքում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը՝ նշելով, որ ժամը 08:00-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում շարունակում է մնալ հարաբերականորեն կայուն:
«Ապրիլի 11-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմը դիրքային որևէ կորուստ չունի:
Ապրիլի 11-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողների առողջական վիճակի փոփոխություն այս պահի դրությամբ չկա (6 զինծառայողներից երեքի վիճակը գնահատվում է բավարար, մյուս երեքինը` համապատասխանաբար միջին ծանրության, ծանր և ծայրահեղ ծանր):
Իրադրության ցանկացած փոփոխության դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հաղորդագրությամբ»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

YEREVAN, APRIL 12, ARMENPRESS. The situation on the frontline was “relatively stable” as of 08:00, April 12, the Armenian Ministry of Defense said in a statement.
The Armenian military did not lose any positions in the April 11 Azerbaijani attack, it added.
No “significant ceasefire violations” by the Azerbaijani forces were recorded overnight, the ministry said.
“No significant ceasefire violations by the adversary were recorded overnight. As of 08:00, the situation on the frontline remains relatively stable. The Armenian side doesn’t have any positional losses as a result of the April 11 Azerbaijani provocation. As of this moment there is no change in the health condition of the servicemen who were wounded in the April 11 Azerbaijani provocation (three of the six servicemen are in satisfactory condition, while the other three are in moderate, serious and critical condition),” the Ministry of Defense said in a statement.