«Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը միջազգային փառատոններում արժանանացել է 50 մրցանակի
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռեժիսոր Արա Մնացականյանի՝ «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը շարունակում է իր հաղթարշավը միջազգային կինոփառատոններում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ մինչև այժմ ֆիլմն ընդգրկվել է 12 երկրների 35 միջազգային կինոփառատոնների մրցութային ծրագրերում ու արդեն հասցրել է արժանանալ 50 մրցանակի:
Ֆիլմն արտադրող «Ման Փիքչերս Փրոդաքշեն» ընկերությունը և ստեղծագործական կազմը հայ կինոյի պատմության մեջ այս ռեկորդային թվով մրցանակները և հետայսու ստանալիք որևէ նոր պարգև նվիրում են Հայ կինոյի հարյուրամյակին:
Ֆիլմը ստեղծվել է ՀՀ կառավարության, Ամերիկայի Հայ միսոներական ընկերակցության, Մարդիրոսիան-Ագարակյան իրավաբանական ընկերակցության, Բեյրութի Համազգային համալսարանի, Սալոնիկի ՀՕՄ-ի և Համազգային միության մասնաճյուղերի, Նյու Յորքի Վարդանանց Ասպետներ մասնաճյուղի, ինչպես նաև Սփյուռքի մի շարք բարերարների ֆինանսական աջակցությամբ:

YEREVAN, APRIL 12, ARMENPRESS. The film ‘American Good Samaritans’ (directed by Ara Mnatsakanyan) continues its winning campaign at international film festivals.
The film has already won 50 awards in competition at 35 international film festivals in 12 countries.
The Company ‘Man Pictures Production’ (With Founding Director, producer Manvel Saribekyan, Armenia) and the creative team who made the film are happy to dedicate this record number of awards in the history of Armenian Cinema and any new awards that will be still bestowed to the 100th anniversary of Armenian Cinema.
The film was produced with the financial support of the Armenian Government, the Armenian Missionary Association of America, the Mardirossian-Akaragian Law Firm, the Hamazkayin University of Beirut, the ARS and Hamazkayin Association branches in Thessaloniki, the Knights of Vartan branch in New York, as well as several benefactors from the Diaspora.