Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարը հանդիպել է Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության փոխնախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության փոխնախարար Էդմոնդո Չիրիելիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Էկոնոմիկայի նախարարը բարձր է գնահատել հայ և իտալացի ժողովուրդների բարեկամական հարաբերությունները, ընդհանուր հետաքրքրությունները, ինչպես նաև երկու երկրների տնտեսական համագործակցության մեծ ներուժի առկայությունը։
Նախարարը հյուրերին ներկայացրել է Տնտեսության արդիականացման միջոցառումը և Գագարին ներդրումային նախագիծը, որոնց շրջանակներում ևս կարելի է ծավալել արդյունավետ համագործակցություն։

Министр экономики Армении встретился с заместителем министра иностранных дел и международного сотрудничества Италии
Министр экономики Армении Ваан Керобян принял делегацию во главе с заместителем министра иностранных дел и международного сотрудничества Италии Эдмондо Чириелли.
Ваан Керобян высоко оценил дружественные отношения армянского и итальянского народов, общие интересы, а также наличие большого потенциала экономического сотрудничества между двумя странами.
Министр представил гостям мероприятие по модернизации экономики и инвестиционный проект Группы «Гагарин», в рамках которого возможно наладить эффективное сотрудничество.