Բրյունետը ելույթ կունենա «Եվրատեսիլ 2023»-ի երկրորդ կիսաեզրափակիչ փուլի երկրորդ համարի ներքո
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2023» երգի հեղինակավոր մրցույթում Հայաստանի պատվիրակ Բրյունետը «Future Lover» երգով ելույթ կունենա մրցույթի երկրորդ կիսաեզրափակիչում՝ մայիսի 11-ին երկրորդ համարի ներքո:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է մրցույթի պաշտոնական էջը:
Բրյունետի եվրատեսիլյան երգը հրապարակվել է մարտի 15-ին, սակայն այն ավելի քան 2, 5 մլն դիտում ունի և բազմաթիվ դրական արձագանքների է արժանանում:
«Future Lover»-ը բանաստեղծական շնչով անհասցե նամակ է: Մի օր համացանցում ինձ ոգեշնչող մի պարզ ու գեղեցիկ գրառում տեսա. տողերն իմ գլխում անմիջապես մեղեդի դարձան ու նոր զգացմունքներ արթնացրին։ Երգն այն մասին է, որ կյանքի ընթացքում մենք բոլորս փնտրում ենք այն մեկին` ապագա սիրեցյալին, ով կդառնա մեր երազանքների, իդեալների, վախերի մարմնավորումը»,- նշում է Բրյունետը:
«Եվրատեսիլ 2023»-ը տեղի է ունենալու Լիվերպուլ քաղաքում: Համերգները տեղի են ունենալու մայիսի 9-ին, 11-ին և 13-ին։

Брюнетт выступит во втором полуфинале Евровидения-2023 под вторым номером
На песенном конкурсе «Евровидение 2023» представительница Армении Брюнетт выступит с песней «Future Lover» во втором полуфинале конкурса, 11 мая, под вторым номером.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает официальная страница конкурса.
Песня Брюнет для Евровидения была вынесена на суд зрителей 15 марта, и уже имеет более 2,5 миллионов просмотров и получила множество положительных отзывов.
«Future Lover - письмо в стихах без адреса. Однажды я увидела в Интернете простой и красивый пост, который очень вдохновил меня. Эти строки тут же в голове пробудили новые чувства и стали мелодией. Песня о том, что на протяжении всей жизни мы ищем того единственного человека, будущего возлюбленного, который станет воплощением наших мечтаний, идеалов и страхов», - как сообщает «Арменпресс», - рассказала Брюнетт.
«Евровидение 2023» пройдет в Ливерпуле. Концерты состоятся 9, 11 и 13 мая. Представительница Армении выступит 11 мая.