ՔՊ-ն ՄԻՊ թեկնածու է առաջադրել Անահիտ Մանասյանին. Հայկ Կոնջորյան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ՄԻՊ թեկնածու է առաջադրվել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Անահիտ Մանասյանը։ Խմբակցությունը կայացրել է այդ որոշումը քիչ առաջ ավարտված նիստում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշել է խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։
Ըստ Կոնջորյանի՝ խմբակցությունը շատ լրջորեն է մոտեցել այդ հարցին և դիտարկել է տարբեր թեկնածուների։
«Փորձել ենք գտնել լավագույն թեկնածուին և համարում ենք, որ տիկին Մանասյանն իր մասնագիտական կարողություններով, անցած ճանապարհով և սկզբունքներով այն թեկնածուն է, որ կարող է լինել Մարդու իրավունքների պաշտպան»,-նշեց նա։

Civil Contract Party nominates Anahit Manasyan as a candidate for Human Rights Defender
YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. The "Civil Contract" faction has nominated Anahit Manasyan, Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia, as a candidate for Human Rights Defender. The faction made that decision at the recent session, ARMENPRESS reports, the head of the faction Hayk Konjoryan told the journalists.
According to Konjoryan, the faction approached this issue very seriously and considered various candidates.
"We have tried to find the best candidate and we consider that Mrs. Manasyan with her professional abilities, past path and principles is the candidate who can be a human rights defender," he said.