Քննարկվում է ՌԴ-ի, ՀՀ-ի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպման նոր ժամկետը․ Լավրով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մոսկվան ակնկալում է, որ տարածաշրջանային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հարցերով եռակողմ աշխատանքային խմբի համանախագահները շուտով կոնկրետ պայմանավորվածություններ ձեռք կբերեն։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին:
«Ռուսաստանը նաև կողմ է սահմանների սահմանազատման հանձնաժողովի աշխատանքի ակտիվացմանը՝ Մոսկվայի խորհրդատվական աջակցությամբ։ Մոսկվան պատրաստ է նաև աջակցել Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքմանը»,- ասել է Լավրովը։
Լավրովն ընդգծել է բանակցային գործընթացի շուտափույթ վերականգնման անհրաժեշտությունը։
ՌԴ ԱԳ նախարարի խոսքով՝ հայկական կողմը հաստատել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերը՝ նոր հանդիպման հայկական կողմի պատրաստակամության մասին, քննարկվում է ՌԴ-ի, ՀՀ-ի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպման նոր ժամկետը:

Обсуждается дата трехсторонней встречи глав МИД России, Армении и Азербайджана: Сергей Лавров
В Москве рассчитывают, что сопредседатели трехсторонней рабочей группы по разблокированию региональных коммуникаций вскоре достигнут конкретных договоренностей. Как сообщает «Арменпресс», об этом Лавров заявил на совместной с министром иностранных дел Армении пресс-конференции.
«Россия также выступает за активизацию работы комиссии по демаркации границы при консультационной поддержке Москвы. Москва готова поддержать заключение мирного договора между Ереваном и Баку», - сказал Лавров.
Лавров подчеркнул императив скорейшего восстановления переговорного процесса.
По словам министра иностранных дел России, армянская сторона подтвердила слова премьер-министра Никола Пашиняна о готовности армянской стороны к новой встрече, обсуждается дата трехсторонней встречи министров иностранных дел России, Армении и Азербайджана.