Ալեն Սիմոնյանը Բահրեյնում հանդիպել է Բելգիայի, Հունգարիայի և Եգիպտոսի խորհրդարանների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Բահրեյնում խաղաղության եւ անվտանգության հարցերին նվիրված Միջխորհրդարանական միության վեհաժողովի շրջանակում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել տարբեր երկրների խորհրդարանների ղեկավարների հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովից:
Գործընկերային հանդիպումների եւ պաշտոնական ճաշկերույթի ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահը խորհրդարանների ղեկավարներին է ներկայացրել 44-օրյա պատերազմին հաջորդող իրադրությունը՝ մասնավորեցնելով Ադրբեջանի կողմից վարվող հակահայ քարոզչության եւ Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժելու դեպքերը:
Բելգիայի Սենատի նախագահ Ստեֆանի Դ'Օզի հետ քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հայերի շրջափակմանն առնչվող եւ չլուծված հումանիտար խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Հունգարիայի Ազգային ժողովի նախագահ Լազլո Կովերը հետաքրքրվել է Լաչինի՝ որպես կյանքի միջանցքի ճգնաժամի հետեւանքներից, քննարկվել են նաեւ տարբեր միջազգային հարթակներում խնդրի բարձրաձայնման արդյունքները:

Speaker of Parliament meets with Belgian, Hungarian and Egyptian counterparts in Bahrain
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. Speaker of Parliament Alen Simonyan held a number of meetings with the speakers of parliament of various countries on the sidelines of the 146th Assembly of the Inter-Parliamentary Union in Bahrain.
During the collegial meetings and the luncheon, the Speaker of Parliament of Armenia briefed his counterparts on the post-war situation, pointing out the anti-Armenian propaganda carried out by Azerbaijan and the cases of Azerbaijan’s invasion into sovereign territory of Armenia.
Issues related to the blockade of Armenians in Nagorno Karabakh and outstanding humanitarian issues were discussed with Belgian Senate President Stephanie D'Hose, the parliament’s press service said in a read-out.
Speaker of Parliament of Hungary László Kövér inquired about the consequences of the crisis in Lachin Corridor, as a corridor of life, and the results of raising the issue in various international platforms were also discussed.