Կյանքից հեռացել է կոմպոզիտոր Աշոտ Զոհրաբյանը
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունը և ցավակցում կոմպոզիտորի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, ողջ երաժշտասեր հանրությանը։
Աշոտ Զոհրաբյանը ծնվել է 1945 թվականի հունվարի 29-ին Երևանում: 1967-1972 թվականներին սովորել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում՝ Գրիգոր Եղիազարյանիստեղծագործական դասարանում։ Հետագայում դասավանդել է կոնսերվատորիայում` նախ որպես գործիքների և երաժշտության տեսության դասախոս, ապա կոմպոզիցիայի պրոֆեսոր։ Նրա երաժշտությունը հնչել է Ռուսաստանում, Ադրբեջանում, Ուկրաինայում, Բելառուսում, Ֆրանսիայում, Գերմանիայում, Շվեյցարիայում, Թուրքիայում, ԱՄՆ-ում:

Ушел из жизни композитор Ашот Зограбян
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Союз композиторов Армении и выражает соболезнования членам семьи композитора, его родным и всей музыкальной общественности.
Ашот Зограбян родился 29 января 1945 года в Ереване. В 1967-1972 годах учился в Ереванской государственной консерватории им. Комитаса, в классе Григора Егиазаряна. Позже он и сам преподавал в консерватории, сначала как преподаватель теории музыки и инструментов, затем как профессор композиции. Его произведения исполнялась в России, Азербайджане, Украине, Белоруссии, Франции, Германии, Швейцарии, Турции и США.