Փարիզի քաղաքապետն իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ հեռախոսազրույցում իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, հավաստիացրել, որ կբազմապատկեն իրենց կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերն Ադրբեջանի կողմից շրջափակման պայմաններում Արցախում ստեղծված իրավիճակը լիցքաթափելու համար։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ տեղեկացրել է Արայիկ Հարությունյանը։
«Փարիզի քաղաքապետ տիկին Անն Իդալգոյի նախաձեռնությամբ քիչ առաջ հեռախոսազրույց ենք ունեցել: Օրակարգն Ադրբեջանի կողմից շրջափակման պայմաններում Արցախում ստեղծված իրավիճակն էր: Մանրամասն ներկայացրել եմ հումանիտար աղետի պատճառներն ու հետևանքները, որոնց հաղթահարման համար անհրաժեշտ են միջազգային հանրության հստակ գնահատականներն ու գործողությունները:
Անն Իդալգոն իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, հավաստիացրել, որ կբազմապատկեն իրենց կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերն իրավիճակը լիցքաթափելու համար»,- նշել է Արցախի նախագահը:

Мэр Парижа выразила солидарность и поддержку народу Арцаха
Мэр Парижа Анн Идальго в ходе телефонного разговора с президентом Арцаха Араиком Арутюняном выразила свою солидарность и поддержку народу Арцаха, заверив, что они увеличат свои последовательные усилия по разрядке ситуации в Арцахе. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал Араик Арутюнян.
«По инициативе мэра Парижа Анн Идальго мы провели телефонный разговор. Основной темой разговора была ситуация, которая сложилась в Арцахе в условиях блокады со стороны Азербайджана. Я подробно изложил причины и последствия гуманитарной катастрофы, для преодоления которой необходимы четкие оценки и действия международного сообщества.
Анн Идальго выразила свою солидарность и поддержку народу Арцаха, заверив, что они увеличат свои последовательные усилия, направленные на разрядку ситуации», - написал президент Арцаха Араик Арутюнян.