Փարիզի քաղաքապետն իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ հեռախոսազրույցում իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, հավաստիացրել, որ կբազմապատկեն իրենց կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերն Ադրբեջանի կողմից շրջափակման պայմաններում Արցախում ստեղծված իրավիճակը լիցքաթափելու համար։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ տեղեկացրել է Արայիկ Հարությունյանը։
«Փարիզի քաղաքապետ տիկին Անն Իդալգոյի նախաձեռնությամբ քիչ առաջ հեռախոսազրույց ենք ունեցել: Օրակարգն Ադրբեջանի կողմից շրջափակման պայմաններում Արցախում ստեղծված իրավիճակն էր: Մանրամասն ներկայացրել եմ հումանիտար աղետի պատճառներն ու հետևանքները, որոնց հաղթահարման համար անհրաժեշտ են միջազգային հանրության հստակ գնահատականներն ու գործողությունները:
Անն Իդալգոն իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, հավաստիացրել, որ կբազմապատկեն իրենց կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերն իրավիճակը լիցքաթափելու համար»,- նշել է Արցախի նախագահը:

The Mayor of Paris expresses solidarity and support to the people of Artsakh
YEREVAN, JANUARY 23, ARMENPRESS. Mayor of Paris Anne Hidalgo expressed her solidarity and support to the people of Artsakh in a phone conversation with Artsakh President Arayik Harutyunyan, assured that they will multiply their continuous efforts to relieve the situation in Artsakh under the conditoins of blockade by Azerbaijan, ARMENPRESS reports Arayik Harutyunyan informed in a post on his Facebook page.
"At the initiative of the Mayor of Paris, Ms. Anne Hidalgo, we had a telephone conversation a little while ago. The agenda was the situation created in Artsakh under the blockade by Azerbaijan. I presented in detail the causes and consequences of the humanitarian disaster, the need for clear assessments and actions of the international community for overcoming it.
Anne Hidalgo expressed her solidarity and support to the people of Artsakh, assured that they will multiply their ongoing efforts to defuse the situation," the Artsakh president wrote.