Fly Arna ավիաընկերության անակնկալի շնորհիվ Խոզնավարի երեխաները վայելեցին տոնական Երևանը՝ իրենց  հետ տանելով հեքիաթային տրամադրություն
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզի Խոզնավար գյուղի երեխաները՝ Հայկական ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերության «Ամանորը՝ միասնության ոգով» արշավի շնորհիվ վայելեցին տոնական Երևանը՝ իրենց հետ տանելով հեքիաթային տրամադրություն, ժպիտներ և սեր. մարդկանց միավորելն ավիաընկերության առաքելությունն է։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ամփոփելով անցնող տարին՝ այս մասին հայտնեց Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը՝ ընդգծելով, որ, ինչպես բազմիցս նշել են, ընկերության նպատակն է կապել Հայաստանն աշխարհին և աշխարհը Հայաստանին՝ մարդկանց համար միավորվելու ավելի շատ հնարավորություն ստեղծելով։
HM2_9750.JPG (408 KB)
«Այս գաղափարից ծնվեց «Ամանորը՝ միասնության ոգով» արշավը, որի նպատակն է միավորել ոչ միայն մարդկանց, այլ մարդկանց հենց իրենց երազանքների և նպատակների հետ։ Այսպիսով` մեր թիմը անցավ իր առաքելության իրագործմանը՝ Fly Arna-ի ինքնաթիռով Երևան բերելով Ձմեռ պապին, ում հետ միասին էլ իրականացրեցինք մեր բոլոր ամանորյա անակնկալները»,- ասաց նա։
Գայանե Անտոնյանը մեզ հետ զրույցում կիսվելով իր տպավորություններով՝ մեծ ոգևորությամբ պատմեց, որ Fly Arna-ի ամանորյա հրաշքը ամբողջացավ Սյունիքի մարզի Խոզնավար գյուղի երեխաների համար դեպի մայրաքաղաք Երևան կազմակերպած երկօրյա ճամփորդությամբ, որը լի էր անակնկալներով և նոր փորձառություններով։ «Ունեցել ենք երկու հագեցած օր. երեխաների համար նաև կազմակերպել ենք այց Մասնագիտությունների քաղաք, որտեղ նրանք ոչ միայն հրաշալի ժամանակ անցկացրեցին, այլ նաև ձեռք բերեցին գիտելիքներ տարբեր մասնագիտությունների մասին, ինչը, կարծում ենք, որոշ չափով կարող է օգնել երեխաներին հետագայում մասնագիտություն ընտրելու հարցում։ Այս ամենը լրացրեցին տարբեր մանկական ժամանցային ծրագրերը և ամանորյա նվերների գնումը իրենց և իրենց փոքր քույր ու եղբայրների համար»,- հավելեց նա:
Image (1).jpeg (4.28 MB)
Անտոնյանը ընդգծեց, որ աննկարագրելի հաճելի էր տեսնել երեխաների փայլող աչքերը, ջերմ ժպիտները և այն ոգևորությունը, որով նրանք ընտրում էին իրենց ամանորյա նվերները։ «Երկու օրերի ընթացքում արդեն հասցրել ենք կապվել միմյանց հետ և կարոտել։ Հուսով ենք կրկին հանդիպել նրանց՝ արդեն մեր ինքնաթիռում։ Մարդկանց անակնկալների միջոցով ժպիտներ մատուցելը ընկերության գլխավոր նպատակներից մեկն է. սա մեկն է այն ամանորյա բազմաթիվ անակնկալներից, որոնք ավիաընկերությունը հասցրել է անել այս տարի» -եզրափակեց Անտոնյանը:
Image.jpeg (8.46 MB)
Ամփոփելով անցնող տարին՝ Գայանե Անտոնյանն ընդգծեց, որ 2022-ը Հայաստանի ավիացիայի համար կարևոր տարի էր, քանի որ հիմնադրվեց նոր հայկական ազգային ավիափոխադրողը, ինչին բոլորն արդեն սպասում էին բավականին երկար տարիներ։ Հայկական ազգային ավիափոխադրող Fly Arna-ն գործունեության վեց ամիսների ընթացքում իրականացրել է 734 թռիչք և վայրէջք և հասցրել է Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ճանաչվել որպես օրինակելի ավիաընկերություն։
Հունիսին ավիաընկերությունը մեկնարկել է իր գործունեությունը 2 ուղղությամբ չվերթներով, և առաջին վեց ամիսների ընթացքում ընդլայնել թռիչքների աշխարհագրությունը՝ իրականացնելով թռիչքներ արդեն հինգ ուղղություններով՝ Մոսկվա, Սոչի, Թբիլիսի, Շարմ Էլ Շեյխ և Հուրգադա։ Ավիաընկերությունը պլանավորում է երեք նոր ռուսաստանյան ուղղություններով թռիչքներ մեկնարկել:
«2023 թվականին նոր ուղղությունների մեկնարկի հետ միասին պլանավորում ենք մեծացնել նաև մեր ավիապարկը և աշխատակիցների քանակը։ Ամփոփելով 2022 թվականին մեր ընկերության ամենակարևոր ձեռքբերումները՝ նշեմ, որ կարողացել ենք ստեղծել ավիացիայի լավագույն մասնագետներից կազմված թիմ և Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ճանաչվել որպես օրինակելի ավիաընկերություն՝ հաշվետվություններ ներկայացնելու, հաղորդակցությունը կառուցելու, անվտանգային գործընթացները կառավարելու առումով: Սա հաճելի ձեռքբերում է թիմի համար՝ թիմ, որն ընդամենը վեց ամիս է, ինչ գործունեություն է ծավալում Հայաստանում»,- ասաց նա։
Image (2).jpeg (1.25 MB)
Ըստ Fly Arna-ի մամուլի խոսնակի՝ 2022-ին իրենց թիմը լավ աշխատանք է կատարել՝ դնելով Fly Arna-ի ամուր հիմքերը:
Խոսելով ավիաընկերության նպատակներից՝ Գայանե Անտոնյանը նշեց, որ դրանցից մեկը Հայաստանում ավիացիայի ոլորտի բարելավումն է։ Ընկերությունը երիտասարդներին հնարավորություն է տալիս վերապատրաստվել և դառնալ բորտուղեկցորդներ: «ԱՄԷ-ում մենք ունենք համաշխարհային դասի հիանալի ուսումնական հաստատություններ, որտեղ անց են կացվում մեր օդաչուների և օդանավի մյուս անձնակազմի վերապատրաստումներն ու ուսումնական պարապմունքները: Սա ևս մեկ առավելություն է մեր ավիաընկերության համար և հնարավորություն ոլորտի սիրահարներին՝ ձեռք բերել նոր մասնագիտություն և աշխատել երազանքի մասնագիտությամբ։
Ուրախ ենք, որ մեր թիմին են միացել հայ օդաչուներ, որոնք մինչ այս ապրել և աշխատել են աշխարհի տարբեր երկրներում՝ նրանց հնարավորություն տալով վերադառնալ հայրենիք և այստեղ աշխատել: Հայ օդաչուներ ունենք, ովքեր վերադարձել են Վիետնամից, Մերձավոր Արևելքից եւ Ռուսաստանից: Ուրախ ենք տեսնել տաղանդների վերադարձը Հայաստան»,- ասաց Անտոնյանը:
Ավիաընկերությունից վստահեցնում են՝ աշխարհի ամենահաջողված ընկերությունների խմբի մաս լինելը բազմաթիվ առավելություններ ունի. փորձված և հաջողված բիզնես մոդել, ավիացիոն ոլորտի լավագույն know-how-ի տեղայնացում, միջազգային փորձի ներդրում, միջազգային մասնագետների կողմից անձնակազմի հմտությունների զարգացում:
«Բոլոր հիմքերը դրված են և կան բոլոր նախադրյալները 2023 թվականին աճ ապահովելու համար: Նախատեսում ենք ավելի շատ ինքնաթիռներ ձեռք բերել, ավելի շատ ուղղություններ բացել և ավելի մեծ անձնակազմ ներգրավել հաջորդ տարվա աշխատանքների համար»,- ասաց Անտոնյանը:

Fly Arna airline organizes festive event for the children of Khoznavar, Syunik
YEREVAN, DECEMBER 31, ARMENPRESS. The children of Khoznavar village of Syunik Province enjoyed the festive Yerevan thanks to the "New Year in the Spirit of Unity" campaign of the Armenian national airline Fly Arna, taking with them a fairy-tale mood, smiles and love. Bringing people together is the airline's mission, Fly Arna's spokesperson Gayane Antonyan told ARMENPRESS, summarizing the passing year, emphasizing that, as has been stated many times, the company's goal is to connect Armenia to the world and the world to Armenia, creating more opportunities for people to unite.
"The campaign "New Year in the Spirit of Unity" was born from this idea, the goal of which is to unite not only people, but people with their own dreams and goals. Thus, our team went on to fulfill its mission, bringing Santa Claus to Yerevan on the Fly Arna plane, with whom we realized all our New Year's surprises," she said.
Gayane Antonyan, sharing her impressions with us, told with great enthusiasm that the New Year's miracle of Fly Arna was completed by the two-day trip of the children of Khoznavar village of Syunik Province to the capital city of Yerevan, which was full of surprises and new experiences. "We had two full days. we also organized a visit to the City of Professions for the children, where they not only had a wonderful time, but also gained knowledge about various professions, which, we believe, can help the children to some extent in choosing a profession in the future. In addition, various children entertainment programs and purchase of presents for their younger sisters and brothers took place”, she added.
.jpeg)
Antonyan emphasized that it was indescribably pleasant to see children's shining eyes, warm smiles and the enthusiasm with which they chose their Christmas gifts. "Two days were enough for us to get emotionally linked and miss each other. We hope to meet them again, already on our plane. Bringing smiles to people through surprises is one of the main goals of the company. this is one of the many New Year's surprises that the airline managed to do this year," concluded Antonyan.
Summing up the passing year, Gayane Antonyan emphasized that 2022 was an important year for Armenian aviation, as the new Armenian national air carrier was founded, which everyone had been looking forward to for many years. Armenian national air carrier Fly Arna made 734 flights and landings during the six months of its operation and was recognized by the Civil Aviation Committee as an exemplary airline.
The airline started its operations in June with flights in 2 directions, and during the first six months expanded the geography of flights, carrying out flights to five destinations: Moscow, Sochi, Tbilisi, Sharm El Sheikh and Hurghada. The airline plans to launch flights to three new Russian destinations.
"Along with the launch of new destinations in 2023, we plan to increase our aircraft fleet and the number of employees. Summarizing the most important achievements of our company in 2022, I would like to mention that we managed to create a team of the best aviation professionals and were recognized by the Civil Aviation Committee as an exemplary airline in terms of reporting, building communication, managing safety processes. This is a pleasant achievement for the team, which has been operating in Armenia for only six months," she said.
According to Fly Arna's spokesperson, in 2022, their team has done a good job of laying a solid foundation for Fly Arna.
Speaking about the goals of the airline, Gayane Antonyan mentioned that one of them is the improvement of the aviation sector in Armenia. The company offers young people the opportunity to train and become flight attendants. “In the UAE, we have excellent world-class training facilities where our pilots and other aircrew are trained. This is another advantage for our airline and an opportunity for the enthusiasts of this sector to acquire a new profession and work in a dream profession.
We are glad that Armenian pilots who had lived and worked in different countries of the world have joined our team, getting the opportunity to return to their homeland and work here. We have Armenian pilots who have returned from Vietnam, the Middle East and Russia. We are happy to see the return of talents to Armenia," said Antonyan.
The airline assures that being part of the world's most successful group of companies has many advantages. proven and successful business model, localization of the best know-how of the aviation sector, introduction of international experience, development of staff skills by international specialists.
"All the foundations are laid and there are all prerequisites for growth in 2023. We plan to acquire more planes, launch more destinations and involve more staff for next year's work," said Antonyan.