Փալոնը միացել է իր գործընկերներին՝ Բայդենին կոչ անելով ապահովել Արցախի ժողովրդի անվտանգությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրենկ Փալոնն իր գործընկերների հետ դիմել է երկրի նախագահ Ջո Բայդենին՝ կոչ անելով ապահովել Արցախի ժողովրդի անվտանգությունը:
«Ես գործընկերներիս հետ միասին նամակ եմ հղել նախագահին՝ կոչ անելով նրան գործողություններ ձեռնարկել՝ ապահովելու Արցախի ժողովրդի անվտանգությունն այն բանից հետո, երբ Ադրբեջանն արգելափակել է Լեռնային Ղարաբաղը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը՝ Լաչինի միջանցքը՝ վտանգի տակ դնելով հազարավոր մարդկանց», - գրել է Փալոնն իր Twitter-ի էջում:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր «Արմենպրես»-ը՝ ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամի Շիֆի գլխավորությամբ շուրջ երեք տասնյակ կոնգրեսականներ նամակ են հղել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին՝ կոչ անելով վճռական քայլեր ձեռնարկել՝ ապահովելու Արցախի հայ բնակչության անվտանգությունը: Կոնգրեսականները նշել էին, որ եթե նման իրադրությունը շարունակվի, ապա անխուսափելի կդառնա մարդասիրական աղետը:

Фрэнк Паллоне со своими коллегами призвал Джо Байдена обеспечить безопасность народа Арцаха
Конгрессмен США Фрэнк Паллоне и его коллеги обратились к президенту страны Джо Байдену с призывом обеспечить безопасность народа Арцаха.
«Я вместе со своими коллегами направил президенту письмо с призывом принять меры для обеспечения безопасности народа Арцаха, так как Азербайджан заблокировал единственную дорогу, соединяющую Нагорный Карабах с Арменией - Лачинский коридор и поставил под угрозу жизни тысячи людей», - написал Паллоне на своей странице в Twitter.
«Арменпресс» ранее сообщал, что почти 30 конгрессменов во главе с конгрессменом США Адамом Шиффом направили письмо президенту США Джо Байдену, в котором призвали его предпринять решительные шаги для обеспечения безопасности армянского населения Арцаха. Конгрессмены отметили, что если такая ситуация сохранится, гуманитарная катастрофа станет неизбежной.