Գերմանիան և ԵՄ-ն պետք է մեծացնեն ճնշումը. Գերմանիայի Բունդեսթագի պատգամավորն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելուն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի Բունդեսթագի Ազատ դեմոկրատներ կուսակցության պատգամավոր, Գերմանա-հայկական ֆորումի նախագահ Թիլ Մանսմանը թվիթերյան գրառմամբ անդրադարձել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված վիճակին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, պատգամավորը գրել է, որ բնապահպան ակտիվիստներին որպես մարդու իրավունքների ոտնահարման պատրվակ օգտագործելը զուտ ցինիզմ է։
«Ձմռան կեսին հազարավոր մարդկանց էներգիայի և սննդի մատակարարումների դադարեցումը նշանակում է գազն ու սնունդը որպես զենք օգտագործել։ Գերմանիան և ԵՄ-ն պետք է մեծացնեն ճնշումը»,-գրել է Թիլ Մանսմանը:

Германия и ЕС должны усилить давление: член Бундестага прокомментировал ситуацию в Лачинском коридоре
Представитель Свободной демократической партии Германии, член Бундестага, президент Германо-армянского форума Тиль Мансман в своем микроблоге в Twitter прокомментировал ситуацию в Лачинском коридоре.
Как сообщает Арменпресс, депутат написал, что использовать экологических активистов в качестве предлога для нарушения прав человека - чистой воды цинизм.
«Прекращение энергоснабжения и поставок продуктов питания тысячам людей посреди зимы означает использование газа и продуктов питания в качестве оружия. Германия и ЕС должны усилить давление», — написал Тиль Мансман.