ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Միխայել Զիբերտի գլխավորած պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է ԵՄ Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության Ռուսաստանի, Արևելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերտի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Անվտանգության խորհրդի գրասենյակից, Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ու ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության դերակատարությունը՝ տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ամրապնդման հարցում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել առաքելությունների կողմից իրականացվող ընթացիկ գործողությունների վերաբերյալ:

Secretary of Security Council meets with EU’s Michael Siebert
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council Armen Grigoryan held a meeting with the delegation led by European Union’s External Action Service Managing Director for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, Regional Cooperation and OSCE Michael Siebert.
EU Head of Delegation in Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin was also present at the meeting.
Grigoryan welcomed the delegation’s visit to Armenia and emphasized the role of the EU monitoring mission and the OSCE needs assessment mission in strengthening the security environment in the region.
The sides exchanged views on current actions implemented by the missions, Grigoryan’s office said in a statement.