Ուրուգվայի փոխնախագահը դատապարտել է Ադրբեջանի ագրեսիան և համերաշխություն է հայտնել հայ ժողովրդին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուրուգվայի փոխնախագահ Բեատրիս Արխիմոնը համամիտ է իր երկրի Սենատորների պալատի՝ Հայաստանի Հանրապետության միջազգայնորեն ճանաչված տարածք Ադրբեջանի ներխուժումը դատապարտող հայտարարության հետ։
«Կիսումեմ Ուրուգվայի Սենատի կողմից ընդունած հայտարարությունըԱդրբեջանի և Հայաստանի միջև բախումների վերաբերյալ՝ մեր համերաշխությունը հայտնելով հայ ժողովրդին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Բեատրիս Արխիմոնը։
Հոկտեմբերի 18-ին Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության Սենատորների պալատը հայտարարությամբ դատապարտել էր Հայաստանի Հանրապետության միջազգայնորեն ճանաչված տարածք Ադրբեջանի ներխուժումը և իր համերաշխությունն էր հայտնել Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա Ադրբեջանի հարձակման զոհ հանդիսացող հայ ժողովրդին։

YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. Vice President of Uruguay Beatriz Argimón shares the statement of the Chamber of Senators of Uruguay which condemns the incursion of Azerbaijan into Armenia’s internationally recognized territory.
“I share the statement adopted by the Senate of Uruguay on the clashes between Azerbaijan and Armenia, expressing our solidarity to the Armenian people”, Beatriz Argimón said on Twitter.
On October 18, the Chamber of Senators of Uruguay adopted a statement, condemning Azerbaijan’s incursion into Armenia’s internationally recognized territory and expressing its solidarity to the Armenian people, who became a victim of Azerbaijan’s attack on Armenia’s sovereign territory.