Ալեն Սիմոնյանը մանրամասներ հայտնեց Արցախի պատվիրակության հետ հանդիպումից
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մանրամասներ հաղորդեց Արցախից ժամանած պատվիրակության հետ հանդիպումից: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հանդիպումից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ալեն Սիմոնյանը կարծիք հայտնեց, որ Արցախի պատվիրակությունը բավարարված էր հանդիպման արդյունքից:
«Այդ շփումները առաջին անգամ չեն: Ճիշտ է, գործընկերներ կան, որոնց հետ նման ձևաչափով առաջին անգամ է շփումը, բայց շփումները մշտապես կան: Քննարկեցինք Մոսկվա կատարված իմ այցը, ներկայացրեցի հանդիպումները, քննարկումները: Պատասխանեցի հարցերին, որոնք հետաքրքրում էին, ինչպես նաև լսեցի մեր գործընկերներին և կարող եմ ասել, որ զուտ ձևաչափի առումով ինչ-որ նոր բան է, բայց որպես այդպիսին այդ շփումները գրեթե ամեն շաբաթ կան»,- ասաց Սիմոնյանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը այս օրերին գտնվում է Հայաստանում և հանդիպումներ է ունենում ՀՀ բարձրագույն քաղաքական ղեկավարության հետ։ Հանդիպումների ընթացքում քննարկվում են ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտությանը, տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին և ներհայկական կապերին վերաբերող հարցեր։

Ален Симонян сообщил подробности встречи с делегацией Арцаха
Председатель НС Ален Симонян на брифинге с журналистами представил подробности встречи с делегацией Арцаха. Как сообщает «Арменпресс» он выразил мнение, что арцахская делегация удовлетворена итогами встречи.
«Эти контакты не в первый раз. Правда, есть коллеги, с которыми контакт в таком формате происходит впервые, ноони были всегда. Мы обсудили мой визит в Москву, я рассказал о встречах и обсуждениях, ответил на интересующие вопросы, также выслушал наших коллег и могу сказать, что это что-то новое с точки зрения формата, но как таковые контакты бывают почти каждую неделю», - сказал Симонян.
Делегация Республики Арцах во главе с президентом Араиком Арутюняном в настоящее время находится в Армении и проводит встречи с высшим политическим руководством Республики Армения. В ходе встреч обсуждаются вопросы, связанные с карабахско-азербайджанским конфликтом, последними региональными событиями и внутриармянскими отношениями.