Բարձր ենք գնահատում ՌԴ-ի և Ձեր անձնական ներդրումը արցախցիների իրավունքների պաշտպանության գործում. Արցախի նախագահը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ծննդյան օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Թույլ տվեք Արցախի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորել Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Մենք բարձր ենք գնահատում Ռուսաստանի Դաշնության և Ձեր անձնական ներդրումը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման, մեր տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման ու պահպանման, արցախցիների իրավունքների և անվտանգության պաշտպանության գործում, ինչի համար շնորհակալ ենք Ձեզ ու երախտապարտ:
Ուզում եմ հույս հայտնել, որ Դուք այսուհետ էլ կլինեք մեր ժողովրդի կողքին և կշարունակեք Ձեր ծանրակշիռ ջանքերը հիմնախնդրի վերջնական ու արդարացի կարգավորման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս ընդունեք, խնդրեմ, մեր ջերմ շնորհավորանքներն ու անկեղծ բարեմաղթանքները Ձեր հիշարժան հոբելյանի կապակցությամբ: Խաղաղություն ու մեծագույն հաջողություններ Ձեզ և մեր բարեկամ ռուս ժողովրդին»:

President of Artsakh congratulates Putin on birthday, praises personal contribution for conflict resolution
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan congratulated Russian President Vladimir Putin on his 70th birthday.
“On behalf of the people of Artsakh, allow me to cordially congratulate you on the occasion of your 70th birthday. We highly appreciate Russia’s and your personal contribution for the resolution of the Karabakh conflict, establishment and preservation of peace and stability in our region and protection of the rights and security of the people of Artsakh, for which we are grateful to you. I’d like to express hope that you will continue to stand by our people and will continue your substantial efforts in the direction of a final and just resolution of the conflict. Once again, please accept our warm congratulations and sincere best wishes on the occasion of your memorable jubilee. Peace and greatest successes to you and our friendly Russian people,” Harutyunyan said in the letter addressed to President Putin.