ՀՀ ֆինանսների նախարարն ու Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայաստանյան պատվիրակությունը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը սեպտեմբերի 26-ին աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովայի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախարարությունից, հանդիպմանը ներկա են եղել ֆինանսների նախարարի տեղակալները, Հայաստանում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչ Մեհդի Ռաիսսին և ԱՄՀ առաքելության տնտեսագետներ:
Նախարար Խաչատրյանը, ողջունելով հյուրերին, ներկայացրել է տնտեսական վերջին զարգացումները, ներկայում գործող հարկային քաղաքականությունն ու վարչարարությունը, ինչպես նաև՝ խոսել 2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման ընթացքից:
Իվա Պետրովան, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, ընդգծել է Ֆինանսների նախարարության հետ ունեցած գործընկերային բարձր հարաբերությունները և վերահաստատել իր պատրաստակամությունը մասնակցելու ընթացիկ բոլոր ծրագրերին:
Կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ անդրադարձել են մակրոտնտեսական վերջին զարգացումներին, կապիտալ ծախսերին և հարկային քաղաքականությանն առնչվող թեմաներին:
Հանդիպման ավարտին ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ առաջիկայում աշխատանքային ձևաչափով շարունակելու ընթացիկ ծրագրերի քննարկումները:

YEREVAN, SEPTEMBER 26, ARMENPRESS. Minister of Finance Tigran Khachatryan held a meeting today with the delegation led by IvaPetrova, Head of theInternational Monetary Fund(IMF) Mission inArmenia, the ministry said.
The meeting was also attended by the deputy finance ministers, IMF Armenia Resident Representative Mehdi Raissi and IMF mission economists.
Welcoming the guests, the Armenian minister introduced them on the latest economic developments, the current tax policy and administration, as well as talked about the course of the 2022 state budget performance.
Iva Petrova thanked for the welcome, highlighted the high partnering relations with the Ministry of Finance and reaffirmed her readiness to participate in all ongoing projects.
The sides discussed a broad range of issues of bilateral interest, touched upon the latest macro-economic developments, capital expenditures and tax policy-related issues.
A number of agreements were reached at the end of the meeting to continue the discussions of the ongoing projects in the future.