Որոշ ուղղություններով ադրբեջանական ստորաբաժանումները ձեռնարկել են դիրքային առաջխաղացման գործողություններ․ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ , ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին, ժամը 04.00-ի դրությամբ շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտատարեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը: Նրա խոսքով՝ ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքի հետևանքով սկսված փոխհրաձգությունը շարունակվում է չթուլացող ինտենսիվությամբ:
«Հակառակորդը շարունակում է կիրառել հրետանային միջոցներ, ականանետեր, ԱԹՍ-ներ և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: Հարվածներ են հասցվում ինչպես ռազմական, այնպես էլ քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Որոշ ուղղություններով ադրբեջանական ստորաբաժանումները ձեռնարկել են դիրքային առաջխաղացման գործողություններ: Դիրքային մարտերը շարունակվում են»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ ՀՀ ԶՈւ-երը համարժեք պատասխան են հասցնում հակառակորդին և ամբողջ ծավալով կատարում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

In some directions, the Azerbaijani units have taken actions for advancement of positions. Ministry of Defense
YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. The situation on the Armenian-Azerbaijani border continues to be extremely tense as of 04:00, ARMENPRESS reports spokesman of the Ministry of Defense Aram Torosyan informed. According to him, the shooting that started as a result of the large-scale provocation by the Azerbaijani side continues with unabated intensity.
"The adversary continues to use artillery, mortars, UAVs and large caliber firearms. Both military and civilian infrastructure are being targeted. In some directions, the Azerbaijani units have taken actions for advancement of positions. Positional battles continue," he said, adding that the Armed Forces of Armenia adequately retaliate the enemy and fully fulfill the combat tasks set before them.