Սունդուկյանի բեմում թեժ աշուն է սպասվում. «Քաղաքապետ»-ը ներկայացմամբ բեմ է վերադառնում նախկին քաղաքապետը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան, Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը երկարատև դադարից հետո կրկին բեմ է վերադառնում. ժամեր առաջ Հայկ Մարությանը հայտարարեց, որ սեպտեմբերի 19-20-ին Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում կսպասի իր հանդիսատեսին՝ ներկայացնելու իր նոր՝ «Քաղաքապետը» մոնոներկայացումը:
«Հանրային գործունեությանը զուգահեռ վերսկսում եմ իմ ստեղծագործական աշխատանքը: Ձեր դատին եմ հանձնում իմ նոր մոնոներկայացումը` «Քաղաքապետը»»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հայկ Մարությանը՝ կից հրապարակելով տեսանյութ: Տեսանյութում նախկին քաղաքապետը խոստանում է՝ քաղաքական բնույթի բոլոր հարցերի պատասխանները հանրությունը կստանա ներկայացման ընթացքում:
«Քաղաքապետ»-ի տոմսերի գինը տատանվում է 4-20 հազարի սահմանում: Սեպտեմբերի 19-ի տոմսերը սպառվել են հայտարարությունից 3 ժամ անց:

На сцене сундукяновского театра ожидается жаркая осень: со спектаклем «Мэр» на сцену возвращается бывший мэр Еревана
Актер, бывший мэр Еревана Айк Марутян возвращается на сцену после долгого перерыва. Айк Марутян объявил, что 19 и 20 сентября будет ждать своих зрителей на сцене Национального академического театра имени Габриэла Сундукяна, чтобы представить свой новый моноспектакль «Мэр».
«Наряду с общественной деятельностью я возобновляю и свою творческую деятельность. Представляю вашему вниманию мой новый моноспектакль «Мэр» ». Как сообщает «Арменпресс», написал Айк Марутян на своей странице в Facebook и опубликовал видеоматериал. В ролике бывший мэр обещает, что в спектакле общественность получит ответы на все политические вопросы.
Стоимость билетов на спектакль «Мэр» варьируется в пределах 4 - 20 000. Билеты на 19 сентября были распроданы через 3 часа после анонса.