«Ձյունե թագուհին» սառցե շոուի դերասանները հետաքրքիր ու խոստումնալից ներկայացում են խոստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցում օգոստոսի 26-ին և 27-ին կներկայացվի «Ձյունե թագուհին» սառցե շոուն: Մարզադպրոցում այժմ նախապատրաստական վերջին աշխատանքներն են տարվում: Դերերում համաշխարհային ճանաչում ունեցող գեղասահորդներ են՝ տարբեր երկրներից, նաև մարզիկներ՝ Հայաստանից:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գեղասահքի դպրոցի մարզիչ Էլեն Համբարձումյանը, ով ներկայացման մեջ հանդես է գալու երեք կերպարներում, նշեց, որ հատուկ բեմադրության համար երաժշտություն է գրվել, որը օգնում է դերասաններին ներխուժել հեքիաթ։ «Ամենը ստեղծված է, որ մեր հանդիսատեսը իրեն զգա հեքիաթում։ Նմանատիպ միջոցառումները գեղասահքն ավելի մասսայական են դարձնում»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ ներկայացումը կհետաքրքրի և´ մեծերին, և´ փոքրերին։
Սպորտի միջազգային վարպետ Սլավիկ Հայրապետյանն ընդգծեց, որ նման շոուներին մասնակցելը փորձի ձեռքբերում, նոր հմտություններ է տալիս։ «Գեղասահքը ոչ միայն սպորտ է, այլև արվեստ։ Այս բեմադրության մեջ բոլորս իրար օգնում ենք, մեր տարիների փորձը փոխանցում պատանի գեղասահորդներին »,-հավելեց նա։

26 и 27 августа в Ереванской спортивной школе фигурного катания и хоккея будет представлено ледовое шоу "Снежная королева".В спортивной школе ведутся последние подготовительные работы.В ролях —всемирно известные фигуристы из разных стран, а также спортсмены из Армении.
Как передает Арменпресс, тренер школы фигурного катания Элен Амбарцумян, которая появится в спектакле в трех образах, отметила, что специально к спектаклю была написана музыка, которая помогает актерам войти в сказку.«Все создано для того, чтобы наши зрители почувствовали себя в сказке.Подобные мероприятия делают фигурное катание более популярным", - сказала она, добавив, что представление будет очень интересно и взрослым, и детям.
Мастер спорта международного класса Славик Айрапетян подчеркнул, что участие в подобных шоу дает опыт и новые навыки.«Фигурное катание — это не только спорт, но и искусство.В этом спектакле мы все помогаем друг другу, передаем юным фигуристам наш многолетний опыт», - добавил он.