Մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է շարունակել հորս մարդասիրական առաքելությունը հիմնադրամի միջոցով. Նիկոլա Ազնավուրը նշում է տարեդարձը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծանուն շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի որդի, «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր և հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Նիկոլա Ազնավուրն օգոստոսի 5-ին նշում է 45-ամյակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ազնավուր» հիմնադրամը շնորհավորել է նրան՝՝ մեջբերելով Նիկոլա Ազնավուրի՝ Շառլ Ազնավուրի մասին խոսքերը.
«Հայրս երբեք խորհուրդներ չի տվել՝ նույնիսկ իր երեխաներին։ Նա սովորեցնում էր օրինակով։ Հենց օրինակով էլ նա մեզ է փոխանցել եռանդուն աշխատանքի կարևորությունը։ Հորս կյանքում առանցքային նշանակություն ուներ մարդկանց հետ իր ունեցածը կիսելու և ապրումակցելու կարողությունը, ահա թե ինչու էր նա ցանկանում «Ազնավուր» հիմնադրամի շուրջ միավորված տեսնել նրանց, ովքեր ևս կրում են այդ արժեքները։ Ինձ համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է կարողանալ շարունակել նրա մարդասիրական առաքելությունը հիմնադրամի միջոցով»։

Большая честь и ответственность - продолжать гуманитарную миссию отца посредством Фонда: Николя Азнавур отмечает юбилей
Большая честь и ответственность - продолжать гуманитарную миссию отца посредством Фонда:  Николя Азнавур отмечает юбилей
Николя Азнавур, сын великого шансонье Шарля Азнавура, соучредитель Фонда «Азнавур» и председатель Попечительского совета, 5 августа отмечает свое 45-летие.
Как сообщает «Арменпресс», Фонд «Азнавур» поздравил Николя Азнавура, процитировав его слова о Шарле Азнавуре.
«Мой отец никогда не давал советов, даже своим детям. Он учил своим личным примером. Именно своим примером он показал нам важность тяжелой работы. В жизни моего отца умение делиться тем, что есть у тебя, и жить с людьми имело ключевое значение, поэтому он хотел, чтобы и те, кто также несут эти ценности, объединились вокруг Фонда «Азнавур». Для меня большая честь и ответственность - продолжать гуманитарную миссию отца посредством Фонда».