«Զվարթնոց» թանգարանում նախատեսվող ցուցահանդես-համերգի շրջանակում առաջին անգամ ամբողջությամբ կներկայացվի Գնդեվանքի տարածքից հայտնաբերված «գանձը»
«Զվարթնոց» թանգարանում նախատեսվող ցուցահանդես-համերգի շրջանակում առաջին անգամ ամբողջությամբ կներկայացվի  Գնդեվանքի տարածքից հայտնաբերված «գանձը»
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում hուլիսի 13-ին ժամը 19:30-ին տեղի կունենա «Ընդհատված աղոթքի բրոնզե արձագանքը» խորագրով մշակութային միջոցառումը:
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից «Արմենպրես»-ին հայտնում են, որ Ցուցահանդես-համերգի շրջանակում յուրօրինակ ձևաչափով ներկայացվելու է Գնդեվանքի վանական համալիրի տարածքից տարիներ առաջ հայտնաբերված և առաջին անգամ ամբողջությամբ ներկայացվող «գանձը»։
Միջոցառմանը կատարումներով հանդես կգան Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը, «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը, դաշնակահար Հայկ Մելիքյանը: Դիրիժորն է Լյուք Բաղդասարյանը։
Միջոցառման կազմակերպիչներն են «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը և Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը:

Treasures of Gndevank to be displayed for the first time at upcoming exhibition in Zvartnots Museum-Reserve
YEREVAN, JULY 12, ARMENPRESS. Exhibition entitled “The Bronze Response To Interrupted Prayer” will take place in Armenia’s Zvartnots Historical-Cultural Museum-Reserve on July 13, at 19:30.
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport told Armenpress that the treasures of Gndevank, which were discovered in the territory of the monastery years ago, will be displayed at the exhibition-concert in a unique format.
The National Chamber Orchestra of Armenia, Hover State Chamber Choir, pianist Hayk Melikyan and conductor Luc Baghdassarian will perform during the event.