Զարեհ Սինանյանը Հունաստանում եռակողմ հուշագիր է ստորագրելու Կիպրոսի և Հունաստանի գործընկերների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի սփյուռքի ներուժի քարտեզագրման և ներգրավման վարչության պետ Կարեն Ավանեսյանը հունիսի 22-24-ը կգործուղվեն Հունաստան: Այդ մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով վարչապետի հունիսի 17-ի 702 – Ա որոշումը, որը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
Նշվում է, որ Սինանյանը և Ավանեսյանը Հունաստան են մեկնում Կիպրոսի Հանրապետության նախագահական հանձնակատարի և Հունաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի հետ եռակողմ հանդիպմանը մասնակցելու, համագործակցության հարցեր քննարկելու, եռակողմ փոխըմբռնման հուշագիր կնքելու և հայկական համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ ունենալու նպատակով:

Заре Синанян подпишет в Греции трехсторонний меморандум с коллегами из Кипра и Греции
По решению премьер-министра Никола Пашиняна Верховный комиссар РА по делам диаспоры Заре Синанян, начальник отдела картирования диаспоры и привлечения диаспорского потенциала аппарата Верховного комиссара по делам диаспоры Карен Аванесян 22-24 июня будут командированы в Грецию.
Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на постановление премьер-министра Армении 702–Ա от 17 июня, опубликованное на сайте правительства РА e-gov.am.
Отмечается, что Синанян и Аванесян отправляются в Грецию для участия в трехсторонней встрече с уполномоченным президента Республики Кипр и министром иностранных дел Греческой Республики - для обсуждения вопросов сотрудничества, подписания трехстороннего меморандума о взаимопонимании,а также встречи с представителями армянских общинных структур.