Զարեհ Սինանյանը կգործուղվի Մոլդովա և ԱՄՆ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը կգործուղվի Մոլդովա, այնուհետև ԱՄՆ-ն՝ հայկական համայնքային կառույցների, կրթամշակութային և երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև գործարար ոլորտի հայազգի գործիչների և պաշտոնատար անձանց հետ համագործակցության հետագա ուղիները քննարկելու նպատակով:
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ պատվիրակության գործուղման վերաբերյալ որոշումից, որը ստորագրել է փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը:
Ըստ որոշման՝ Սինանյանը 2025 թվականի նոյեմբերի 24-ից մինչև դեկտեմբերի 12-ը ներառյալ կգործուղվի Մոլդովայի Հանրապետություն (Քիշնև՝ նոյեմբերի 24-27-ը) և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ (Լոս Անջելես՝ նոյեմբերի 27-ից մինչև դեկտեմբերի 3-ը, Դենվեր՝ դեկտեմբերի 3-5-ը, Նյու Յորք՝ դեկտեմբերի 5-9-ը, Վաշինգտոն՝ դեկտեմբերի 9-11-ը):

Заре Синанян командируется в Молдову и США
Главный комиссар по делам диаспоры Заре Синанян отправится в Молдову, а затем в США, чтобы обсудить дальнейшие пути сотрудничества с представителями армянских общинных структур, образовательных, культурных и молодежных организаций, а также с представителями армянского бизнеса и чиновниками.
Об этом Арменпресс стало известно из решения о командировке делегации, подписанного вице-премьером Тиграном Хачатряном.
Согласно решению, Синанян с 24 ноября по 12 декабря 2025 года включительно будет находиться в командировке в Республике Молдова (Кишинев – 24-27 ноября) и Соединенных Штатах Америки (Лос-Анджелес – 27 ноября – 3 декабря, Денвер – 3-5 декабря, Нью-Йорк – 5-9 декабря, Вашингтон – 9-11 декабря).