Զարեհ Սինանյանը կգործուղվի Մոլդովա և ԱՄՆ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը կգործուղվի Մոլդովա, այնուհետև ԱՄՆ-ն՝ հայկական համայնքային կառույցների, կրթամշակութային և երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև գործարար ոլորտի հայազգի գործիչների և պաշտոնատար անձանց հետ համագործակցության հետագա ուղիները քննարկելու նպատակով:
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ պատվիրակության գործուղման վերաբերյալ որոշումից, որը ստորագրել է փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը:
Ըստ որոշման՝ Սինանյանը 2025 թվականի նոյեմբերի 24-ից մինչև դեկտեմբերի 12-ը ներառյալ կգործուղվի Մոլդովայի Հանրապետություն (Քիշնև՝ նոյեմբերի 24-27-ը) և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ (Լոս Անջելես՝ նոյեմբերի 27-ից մինչև դեկտեմբերի 3-ը, Դենվեր՝ դեկտեմբերի 3-5-ը, Նյու Յորք՝ դեկտեմբերի 5-9-ը, Վաշինգտոն՝ դեկտեմբերի 9-11-ը):

High Commissioner for Diaspora Affairs to make visits to Moldova, U.S.
High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan will travel to Moldova and subsequently to the United States to discuss further cooperation with representatives of Armenian community structures, as well as educational, cultural, and youth organizations, Armenian business figures and officials, according to a decision on the delegation's business travel signed by Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan.
Sinanyan will be on a business trip to the Republic of Moldova (Chisinau, November 24–27) and the United States (Los Angeles, November 27–December 3; Denver, December 3–5; New York, December 5–9; Washington, December 9–11) from November 24 to December 12, 2025, inclusive.