«Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանը իր աշխատակիցներին կտրամադրի միջազգային շուկայի լավագույն պայմանները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանը իր աշխատակիցներին կտրամադրի միջազգային շուկայի լավագույն պայմանները միջազգային շուկայի լավագույն պայմանները՝ մրցակցային աշխատավարձ, առողջության ապահովագրություն, մշտապես աճելու հնարավորություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Պուշկին 3/1 հասցեում բացվող «Հարդ Ռոք կաֆե» Երևանը իր ապագա աշխատակիցներին կրթական եւ թրեյնինգի լայն հնարավորություններ կտա:
Հունիսի 9-ին տեղի ունեցավ «Հարդ Ռոք կաֆե»-ի աշխատանքի տոնավաճառը, որտեղ ներկայացվեցին Երևանի համար պահանջվող աշխատատեղերի ցանկը, պահանջները, աշխատակիցների համար սահմանվող չափանիշները։
«Հարդ ռոք կաֆե» Երևանի տնօրեն Բոբ Խալիլը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ նախապատվությունը տրվելու է հայաստանցիներին, քանի որ նրանք ավելի լավ են հասկանում տեղի հաճախորդների ցանկություններն ու պահանջները:
«Հարդ ռոք կաֆե»-ն միայն ռեստորան կամ սրճարան չէ , այն մի ամբողջ փորձառություն է, միջավայր, որն իր մեջ ներառում է ամենաբարձր մակարդակի ստանդարտներ, սպասարկում»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ «Հարդ ռոք կաֆե»-ն իր հետ կբերի նաև նոր բարձր որակ, կատարյալ սպասարկման մշակույթի ձևավորում:
«Դոմ Արենա» ընկերության տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանն էլ հավելեց, որ աշխատանքի համար դիմողները բավական շատ են:
«Երկու շաբաթից ավել է՝ սկսել ենք ինքնակենսագրականների հավաքագրումը: Առաջիկա օրերի ընթացքում հարցազրույցների շարք տեղի կունենա երկու էտապով, ապա՝ մասնակիցների ընտրություն: Մյուս շաբաթ մասնագետներ կժամանեն և ուսուցում կիրականացնեն : 60 լավագույնները կընտրվեն և կաշխատեն մեր ոլորտում»,-ասաց նա:
Հովհաննիսյանը նշեց, որ երբ ԱՆԻՖ-ի հետ քննարկվում էր ծրագիրը Հայաստան բերելու մասին, նշվում էր, որ ընկերությունն իր հետ բերելու է ոչ միայն ռեստորան, այլև գիտելիքներ, փորձ, կորպորատիվ կառավարման մշակույթ, որը, ցավոք սրտի, պակասում է ոլորտում:
Հարցին՝ արդյոք պետության մասնակցությունը մտահոգի՞չ չէ՝ հաշվի առնելով, որ ցանկացած բիզնես ուզում է անկախ լինել՝ Արսեն Հովհաննիսյանը պատասխանեց, որ համագործակցությունն այնպես է կառուցված, որ բիզնեսը բավականին ազատ է որոշում կայացնելու մեջ: «Իհարկե, գոյություն ունի հաշվետվողականություն, ճիշտ կառուցված հարաբերություններ, բայց այստեղ հարաբերությունները կորպորատիվ կառավարման շրջանակում են»,-ասաց նա:
«Ֆուդ Ռեփաբլիք»-ի և Hard Rock International ընկերության միջև ստորագրվել է պայմանագիր, որով նախատեսում է «»Հարդ ռոք կաֆե»-ի բացում Երևանում: ԱՆԻֆ-ը ծրագրին մասնակցում է ՔՈՎԻԴ 19-ի տնտեսական հետևանքների մեղմացման նպատակով ստեղծված դուստր ընկերության հակաճգնաժամային ֆոնդի ծրագրերի շրջանակներում։ ԱՆԻՖ-ը համաֆինանսավորում է ծրագիրը՝ 48% մասնակցության չափով:
Ծրագրի իրականացումը նոր խթան կհանդիսանա սպասարկման ոլորտի զարգացմանը՝ նոր չափանիշներ սահմանելով երաժշտական ժամանցի, բիզնեսի և սպասարկման որակի կառավարման ոլորտներում։ «Հարդ ռոք կաֆե»-ի բացումը Երևանում նախատեսվում է 2022 թվականի երկրորդ եռամսյակում։ Առաջին «Հարդ Ռոք կաֆե»-ն բացվել է Լոնդոնի կենտրոնում 1971 թվականին:

Hard Rock Cafe Yerevan to provide its employees with best conditions of international market
YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. Hard Rock Cafe Yerevan will provide its employees with the best conditions of the international market – competitive salary, health insurance and an opportunity for constant growth.
Hard Rock Cafe Yerevan, which will open in Pushkin str. 3/1, will provide its future staffers with broad educational and training opportunities.
The Job Fair of Hard Rock Cafe was held on June 9, during which the list of jobs required for Yerevan, the job requirements and the criteria for the employees were presented.
Hard Rock Cafe Yerevan Director Bob Khalil told reporters that the preference will be given to Armenians as they better know the desires and demands of the local clients.
“Hard Rock Cafe is not just a restaurant or a café, it’s an entire experience, an environment involving the highest level of standards and service”, Bob Khalil said, adding that Hard Rock Cafe will bring also a new high quality and a perfect service culture.
Dom Arena director Arsen Hovhannisyan added that many people have applied for the job.
“It’s already over two weeks we have started collecting CVs. Interviews will soon launch in two stages, and then the participants will be selected. Next week specialists will arrive to hold training. The best 60 will be selected and will work in our field”, he said.
Hovhannisyan said that when they were discussing with ANIF (Armenian National Interests Fund) bringing the project to Armenia, it was noted that the company will not only bring a restaurant, but also knowledge, experience, corporate governance culture, which, unfortunately, is lacking in the sector.
Asked whether the state’s participation to the project is not worrying given that every business wants to be independent, Arsen Hovhannisyan said that the cooperation is built in a way that the business is quite free in making decisions. “Of course, there is accountability, well-built relations, but the relations here are within the corporate governance”, he said.
Food Republic and Hard Rock International signed a contract on opening Hard Rock Cafe in Yerevan. ANIF participates in the program within the framework of the Anti-Crisis fund programs of the ANIF subsidiary company established to mitigate the economic consequences of COVID 19. ANIF has 48% participation in the project.