ՀՀ ՊՆ ղեկավարը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետի հետ և ծաղիկներ խոնարհել Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակի հուշակոթողին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 4-ին հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է ավելի վաղ, իր վրացի գործընկերոջ հետ կայացած հանդիպման արդյունքները և պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ձեռք բերված պամանավորվածությունները:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է նաև Հայաստանի կողմից տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանն ուղղված քայլերը և կարևորել այդ գործընթացներում Վրաստանի դերակատարությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը Վրաստանի վարչապետին շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձման ուղղությամբ գործադրած ջանքերի համար, ինչի շնորհիվ, մասնավորապես, անցյալ տարվա հունիսի 12-ին Հայաստան էր վերադարձել 15 հայ ռազմագերի:
Մայիսի 4-ին Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է նաև Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակ, ծաղիկներ խոնարհել հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել:

YEREVAN, MAY 4, ARMENPRESS. The Minister of Defense of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili on May 4.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Defense Ministry of Armenia, during the meeting Suren Papikyan presented the results of his meeting with his Georgian counterpart and the agreements reached on the development of bilateral cooperation in the defense sphere.
Suren Papikyan also presented the steps taken by Armenia to establish peace in the region and emphasized the role of Georgia in those processes.
The Armenian Defense Minister thanked the Georgian Prime Minister for his efforts to repatriate Armenian prisoners of war held in Azerbaijan, due to which, in particular, 15 Armenian prisoners of war were returned to Armenia on June 12 last year.
On May 4, the delegation led by Suren Papikyan visited the Hero's Square Memorial in Tbilisi, laid flowers at the monument and paid homage.