ՀՀ ՊՆ ղեկավարը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետի հետ և ծաղիկներ խոնարհել Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակի հուշակոթողին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 4-ին հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է ավելի վաղ, իր վրացի գործընկերոջ հետ կայացած հանդիպման արդյունքները և պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ձեռք բերված պամանավորվածությունները:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է նաև Հայաստանի կողմից տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանն ուղղված քայլերը և կարևորել այդ գործընթացներում Վրաստանի դերակատարությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը Վրաստանի վարչապետին շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձման ուղղությամբ գործադրած ջանքերի համար, ինչի շնորհիվ, մասնավորապես, անցյալ տարվա հունիսի 12-ին Հայաստան էր վերադարձել 15 հայ ռազմագերի:
Մայիսի 4-ին Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է նաև Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակ, ծաղիկներ խոնարհել հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել:

Состоялась встреча министра обороны Армении и премьер-министра Грузии
Министр обороны Армении Сурен Папикян 4 мая провел встречу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в ходе встречи министр обороны Армении представил итоги состоявшейся ранее встречи со своим грузинским коллегой и достигнутые договоренности о развитии двустороннего сотрудничества в оборонной сфере.
Сурен Папикян также представил шаги, предпринятые Арменией для установления мира в регионе, и подчеркнул важную роль Грузии в этих процессах.
Министр обороны Армении поблагодарил премьер-министра Грузии за его усилия по репатриации удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных, благодаря которым, в частности, 12 июня прошлого года в Армению были возвращены 15 армянских военнопленных.
4 мая делегация во главе с Суреном Папикяном посетила площадь Героев в Тбилиси, возложила цветы к памятнику.