ՊՆ-ն հերքել է Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության հաղորդագրությունը ՀՀ ԶՈւ-ի կողմից դիվերսիոն գործողության փորձի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության տարածած հաղորդագրությունը ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների կողմից դիվերսիոն գործողության փորձի մասին: «Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության տարածած հաղորդագրությունը ապրիլի 23-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների կողմից դիվերսիոն գործողությունների, մասնավորապես` հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈւ վերահսկողության տակ գտնվող տարածք մուտք գործելու փորձի վերաբերյալ, որևէ կապ չունի իրականության հետ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ նշված է գերատեսչության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Минобороны опровергает сообщение погранслужбы Азербайджана о диверсионной попытке ВС Армении
ЕРЕВАН, 24 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Министерство обороны РА опровергло распространенное Государственной пограничной службой Азербайджана заявление о попытке диверсионных действий подразделений ВС РА.
"Заявление Государственной пограничной службы Азербайджана, распространенное вечером 23 апреля, о диверсионных действиях подразделений ВС РА, в частности, попытке проникновения на территорию, подконтрольную ВС Азербайджана, в юго-восточном направлении армяно-азербайджанской границы не имеет ничего общего с реальностью». Как сообщает «Арменпресс», об этом говорится в сообщении, распространенном ведомством.